GENÇLİK MERKEZLERİNDE ‘’KORUYUCU MASKE’’ ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki gençlik merkezlerinde gençlik liderleri ve gönüllüler tarafından üretilen koruyucu maskeler, Türkiye’nin dört bir tarafındaki sağlık çalışanlarına gönderiliyor.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN YUNUS MALLI’YA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir aile üyesinin yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle Almanya’daki evinde karantinada bulunan Yunus Mallı'yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU, PARALİMPİK SPORCULARLA GÖRÜŞTÜ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan sürecin pek çok gelişmiş ülkeye göre daha başarılı bir şekilde yönetildiğini belirterek, ‘’Dayanışma içinde bu günlerin üstesinden geleceğiz’’ dedi.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜSLE MÜCADELESİNİN MERKEZİ; ‘’YURTLAR’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından getirilen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 57 ildeki 84 bakanlık yurdunda 18 bin 156 vatandaşın misafir edildiğini, 9 bin 439 vatandaşı ise evlerine uğurladıklarını bildirdi.

  Haberi Oku

  ‘’SPOR CAMİAMIZ OLARAK BU SÜREÇTEN DE GÜÇLENEREK, DAHA YÜKSEK BİR HEDEFLE ÇIKACAĞIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, olimpiyat kotası alan milli sporcularla telekonferans yoluyla görüştü. Bakan Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan sürecin Türk sporunda irtifa kaybına neden olmayacağına inandığını söyledi.

  Haberi Oku

  NİSAN AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite öğrencilerinin Nisan ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplarına yatmaya başladığını duyurdu.

  Haberi Oku

  KARANTİNA YURTLARINDA HALEN 15 BİN 756 VATANDAŞIMIZ MİSAFİR EDİLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri yurtlarda halen 15 bin 756 vatandaşımızın bulunduğunu bildirirken, 51 ilde 78 yurdun vatandaşlara hizmet verdiğini açıkladı.

  Haberi Oku

  YURT ÜCRETLERİ İADE EDİLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınan ve Mart ayı yurt ücretlerini vermiş yaklaşık 380 bin öğrencinin, ödediği ücretlerin iade edilmeye başlandığını bildirirken, geri ödenecek toplam tutarın 52 milyon 295 bin 858 TL olduğunu açıkladı. Bakan Kasapoğlu, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için de ücret almayacaklarını bildirdi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN FEDERASYON VE KULÜPLERE KORONAVİRÜS UYARILARI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyon başkanları ile yaptığı video konferansta, liglerin geleceğinden sporcu sağlığı ile ilgili alınması gereken tedbirlere, kulüplerin bu süreçte yaşayacağı finansal sorunlardan, halk sağlığına kadar birçok konuda uyarı ve önerilerde bulundu.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN YILDIZLARI BİR ARAYA GETİREN “EVDE KAL, HAREKETSİZ KALMA” FİLMİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgınına karşı başlatılan 'Evde Kal' çağrısına Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak destek verdiklerini Sosyal Medya Hesaplar’ında paylaştığı film ile duyurdu Bakan Kasapoğlu, yayınladığı film ile birlikte Gençlik ve Spor bakanlığınca hayata geçirilecek “Platformu”da müjdeledi.

  Haberi Oku

  ‘’BU ÖNEMLİ VE KRİTİK SÜRECİ EN GÜZEL ŞEKİLDE ATLATACAĞIZ’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin koronavirüsle mücadele sürecini güçlü bir şekilde yönettiğini belirterek, "İnşallah bu süreci Sayın Cumhurbaşkanı'mızın önderliğinde Bilim Kurulu'muzla, kurum kuruluşlarımızla, sivil toplumumuzla ve milletimizin her ferdiyle, büyüğüyle küçüğüyle, sporcusuyla sanatçısıyla, ilim erbabıyla her kesimiyle en güzel şekilde atlatacağız" dedi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK MERKEZLERİNDE ‘KORUMALI MASKE’ ÜRETİMİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ilde 81 gençlik merkezinde, koronavirüs salgınına karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanları için korumalı maske üretimine başlandı. Maskelerin üretildiği merkezlerden biri olan Ankara’daki Keçiören Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, maskelerin tanıtımını yaptı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN KULÜPLERİ RAHATLATACAK KARAR: ‘’STADYUM VE SPOR SALONLARINDAN KİRA ALINMAYACAK’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ertelenen futbol, voleybol, basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri içerisinde bulunan ve gelirini yalnızca bu karşılanmalardan, organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerden kira bedeli alınmayacağını duyurdu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN TOKYO 2020 AÇIKLAMASI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi kararını, “Sporcularımızın, spor camiamızın hiçbir kayba maruz kalmaksızın, daha güçlü bir şekilde olimpiyatlarda ve ertelenen tüm spor müsabakalarında iddialarını en güzel şekilde ortaya koyacaklarına inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

  Haberi Oku

  YURTDIŞINDAN GELEN 11 BİN 269 VATANDAŞIMIZ, 23 İLDE KYK YURTLARINDA MİSAFİR EDİLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtdışından gelen 11 bin 269 vatandaşımızın, 23 ilde bulunan 36 KYK yurdunda karantina altında bulunduğunu açıkladı.

  Haberi Oku

  FUTBOL, BASKETBOL, VOLEYBOL VE HENTBOLDA LİGLER ERTELENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbol liglerinde müsabakaların durdurulduğunu açıkladı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER