BAKAN KASAPOĞLU ‘’ ECDADIN EMANETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR’’

04.01.2020
04.01.2020

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" sloganıyla düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı'na katılarak ‘’Ecdadın emaneti ilelebet payidar kalacaktır’’diye konuştu.

Sarıkamış’ın Milli Mücadele ruhunun ortaya konulan en güzel örneklerinden olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Milli Mücadele ruhu gibi Çanakkale, Malazgirt, 15 Temmuz ruhu ile aziz vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Şanlı ecdadımızın, o vefakar ecdadımızın emanetine sahip çıkmak, gelecek nesillere teslim etmek heyecanı ve gayretiyle çalışıyoruz. Davamız, inancımız, gayemiz odur ki kutsal emaneti yukarı seviyelere taşıyarak gelecek nesillere yani gençlere teslim etmektir. Onların da bu kutsal coğrafyada bayrağımızı, ilelebet payidar kılma noktasında azimle çalışacaklarına inancımız tamdır."

"Gözünü kırpmadan şehit olan ecdadın torunlarıyız"

Gençlerin ve halkın düzenlenen bütün anma programlarına katılmasının, gidilen yolun ne kadar kutsal olduğunu gözler önüne serdiğini belirten Kasapoğlu, "Öyle bir ecdadın torunlayız ki gözünü kırpmadan şehadete yürüyen, şefkatinden, cesaretinden, adaletinden, hiçbir şekilde taviz vermemiş ve bu anlamlı mesajı da tüm dünyaya zarafetiyle iletmiş. Böyle bir ecdada layık olmak zor bir misyon, zor görevdir. İnanıyoruz ki aziz gençlik her zor süreçte ortaya koyduğu tavır ve vakur duruşu, mücadelesi, gayretiyle şanlı ecdadın izinden yürüyor. Cennet vatanın tüm faaliyetlerinde gençler, halkımız çok güzel bir teveccüh göstererek bu yolun ne kadar kutsal, birliğimizin kardeşliğimizin ne kadar önemli oluğunu tüm dünyaya gösteriyor" dedi.

"Beraberliğimizi daha güçlü seviyelere taşıyacağız"

Bakan Kasapoğlu, Türkiye üzerinde oyun oynayan şer odaklarının hiçbir zaman emeline ulaşamayacağını vurguladı. Milletin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını aktaran Bakan Kasapoğlu, "Hamdolsun bizler öyle bir ecdadın torunlarıyız ki gözünü kırpmadan canını feda ediyor ve dünyadaki kirli emelleri olan şer odaklara şu mesajı veriyor: ‘Ne yaparlarsa yapsınlar onlar ve onların maşaları, ne tür kumpas ne tür manipülasyonlarla ortaya çıkarlarsa çıksınlar, birliğimizi beraberliğimizi daha güçlü seviyelere taşıyacağız. O kirli emellerine ulaşamayacaklar.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Sarıkamış şehitlerini anma programına sadece Türkiye’den değil, Şam’dan, Halep’ten, Kudüs’ten, Üsküp’ten gelen misafirlerin de katılacağını sözlerine ekledi.

Programın sonunda Sarıkamış şehitleri için türküler eşliğinde ağıtlar yakıldı.