BAKAN KASAPOĞLU ‘’BİRİLERİNİN İSTEMEZ TAVIRLARINA KARŞI, ONLARA İNAT ÜRETMEYE, TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

04.01.2020
04.01.2020

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı etkinlikleri dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde, 6 kişilik koltuklarıyla saatte 3 bin kişi taşıma kapasitesine sahip, yaklaşık 42 milyon liraya mal olan telesiyejin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Kasapoğlu, törende yaptığı konuşmada, tüm şehitlere rahmet dileyerek "Birilerinin istemez tavırlarına karşı, onlara inat üretmeye, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Bu törenlerimiz, açılışlarımız, temel atmalarımıza bunlara inat devam edeceğiz. Açacağız, üreteceğiz, tıpkı bugün olduğu gibi. Bizler de tıpkı ecdadımızın geçmişte üretkenliğiyle, adaletiyle, şefkatiyle, merhametiyle tüm dünyaya örnek olduğu gibi, onların torunları olarak yine örnek, model olan, adaletiyle, merhametiyle, şefkatiyle yarınlara yürüyen nesiller olarak devam edeceğiz. Gençlerimiz en büyük varlığımız, teminatımız, her şey onlar için. Yarın da onlarla bu kutsal yürüyüşte omuz omuza yürümek bizlere ayrı güç, heyecan verecek" dedi.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin son 18 yılda sporda önemli altyapıya kavuştuğunu anlatarak, "Cumhurbaşkanımızın, belediye başkanlığından itibaren sporla ilgili yatırımlarının, vizyonunun katkısı çok büyük. Onun sayesinde ülkemizin dört bir yanını, Sarıkamış'tan Edirne'ye kadar, doğusuyla batısıyla, kuzeyi güneyiyle pırlanta, inci tanesi gibi parlayan spor tesisleriyle donattık." dedi.

Bugün bu tesislerden birini açmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Kasapoğlu, "Bu tesis sayesinde saate 3 bin kişi taşınmış olacak. Önemli bir açılış, Sarıkamış'ın kış turizmi açısından çok önemli bir yeri var." ifadelerini kullandı.

 Bakanlar Kasapoğlu ve Pakdemirli ile beraberindekiler, kurdele keserek telesiyej sisteminin açılışını gerçekleştirdi ardından telesiyeje binerek Bayrak Tepe'ye çıktılar.