BAKAN KASAPOĞLU, AMASYA GENÇLİK BULUŞMASI'NA KATILDI

25.02.2020
25.02.2020

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Herkesin spor yapması lazım, spor yapmamak için hiçbir nedenimiz yok. Çünkü bizim her yerde tesisimiz var. Spor tesisleri sizlerle güzel, sizlerin bu tesislerde olması, gece gündüz kullanması en büyük hedefimiz" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Amasya Üniversitesi’nde düzenlenen Gençlik Buluşması'na katıldı. Burada yaptığı konuşmada, gençlerin kendileri için en büyük enerji ve ilham kaynağı olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, gençlerin sadece ülkenin değil dünyanın umudu olduklarını belirterek, "O yüzden bizler de sizlerin talepleri doğrultusunda, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, sizleri yarınlara hazırlama noktasında heyecan içerisindeyiz. İnşallah sizlerle birlikte yarınlara olan bu yürüyüşümüzde, sizlerle olan projelerimizin her zaman daha güzelini ve daha iyisini doğru bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bizim sizlere olan ilgimiz, sizlere olan sevgimiz, çok özel ve anlamlı bir sevgi" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençleri seven ve önemseyen bir lider olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"En somut örneklerinden bir tanesini sizlere ifade edeyim, seçme seçilme yaşı. Bir zamanlar 30'du seçilme yaşı, seçilme yaşının 18'e gelmesinin en büyük mimarı Cumhurbaşkanımızdır. Muhalefet partileri itiraz etti, dediler ki 'siz çoluk çocuğu mu meclise alacaksınız', Cumhurbaşkanımız 'hayır, ben gençlerimize güveniyorum, gençlerimize inanıyorum' dedi. Bugün meclisimizde gençler var, belediyelerimizde gençler var. Her yerde gençlerimiz var, ne diyoruz o yüzden, gücümüz gençliğimiz."

"Bundan sonra her yıl bizim için gönüllülük yılı’’

Bakan Kasapoğlu, Bakanlık olarak 2019 yılında gönüllülük faaliyetlerine başladıklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Bundan sonra her yıl bizim için gönüllülük yılı. 2019 yılı tanıtım anlamında başladığımız bir yıldı ama bu gönüllülük faaliyetini her geçen yıl artıracağız o yüzden sizi bugünden itibaren bu faaliyetlere beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Bu şehir gönül şehri Amasya, bu gönül şehrinde yaşayan gençler bu platforma üye olacaklar, gönülden katkı sağlayarak öncü gençler olacaklar. Herkesin spor yapması lazım, spor yapmamak için hiçbir nedenimiz yok. Çünkü bizim her yerde tesisimiz var. Spor tesisleri sizlerle güzel, sizlerin bu tesislerde olması gece gündüz kullanması en büyük hedefimiz."

"Sporun erişimi ve semt sahalarıyla ilgili projelerimiz var"

Bakan Kasapoğlu, Amasya temasları kapsamında Valiliği de ziyaret ederek, Amasya Valisi Osman Varol'dan il hakkında bilgiler aldı. Valilikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, Amasya'nın Bakanlıklarının hep gündeminde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bakanlık anlamında Amasya'da yatırımlarımız ve projelerimiz mevcut, yatırımlarımız gelecek. Bugün de ziyaretimiz vesilesiyle Amasya'da spor ve gençlikle ilgili tüm konularını değerlendirme ve yerinde görme şansımız olacak. Değerlendirmemiz sonrasında tıpkı geçmişte olduğu gibi yatırımlara devam edeceğiz, zaten önemli yatırımlarımız var bunların yenilerini yaparak ve güçlendirerek devam edeceğiz. Spor salonlarıyla ve sporu tabana yaymakla ilgili projelerimiz var. Sporu kolaylaştırmakla ilgili projelerimiz var. Sporun erişimi ve semt sahalarıyla ilgili projelerimiz var."