Spor Toto Teşkilat Bakanlığı’nın ana sponsoru olduğu FUTBOLUN USTALARI GELECEĞİN YILDIZLARIYLA BULUŞUYOR projesi; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin 13 ilinde gerçekleştirilmiş olup Gençler ile Türk futbol tarihine geçmiş ünlü sporcuları bir araya geldi.  

Başta Avrupa gol kralı Tanju ÇOLAK, Hami MANDIRALI, Hasan ŞAŞ, Hakan ÜNSAL, Ogün TEMİZKANOĞLU, Hasan VEZİR, Semih YUVAKURAN ve Ali GÜLTİKEN olmak üzere, Türk futbol tarihine geçmiş sporcularla gençlerimiz bu proje ile bir araya gelmişlerdir. Gençlerde, ideallerini gerçekleştirme yolunda farkındalık yaratılması, gençler arasında fırsat eşitliğinin sağlanarak bölgeler arası gelişmişlik farkı algısının azaltılmasına katkıda bulunulması, gençlerin kötü ve zararlı alışkanlıklardan korunması adına spor yapmaya özendirilmesi amacı taşıyan projenin ilk döneminde

Van (13 Ağustos), Hakkari (20 Ağustos), Kars (27 Ağustos), Şırnak (03 Eylül), Muş (10-11 Eylül), Batman (17 Eylül), Siirt-Kurtalan(22 Eylül),  Siirt (23 Eylül), Iğdır (01 Ekim), Mardin (15 Ekim), Mardin-Midyat (16 Ekim), Elazığ (17 Ekim), Bingöl (22 Ekim), Ağrı (30 Ekim), Ağrı-Doğubayazıt (31 Ekim) Bitlis (5 Kasım), Bitlis-Tatvan (6 Kasım) illerinde programlar yapılmış olup, projenin ilk dönemi tamamlanmıştır.


Proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler:
Gençlik merkezi üyesi gençlerimiz, amatör sporcular, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yerel basın ve haber ajansı mensuplarıyla öğle yemeği eşliğinde paneller gerçekleştirildi. Burada gençlerimiz Türk futbol tarihine geçmiş sporcularla sohbet etme ve onlara soru sorma imkânı buldular. Bununla birlikte ünlü sporcular ve gençler arasında maç organizasyonu yapılan il ve ilçelerde, belirlenen 10’ar gencimiz İstanbul’a götürülerek Spor Toto Süper Lig maçlarını izleme fırsatını yakaladılar. Ayrıca maç organizasyonu sırasında gençlerimize futbol topu, şapka ve tişört hediye edildi.