HABERARŞİVİ
 • 22

  AĞUSTOS

  KYK YURT BAŞVURULARI SONA ERDİ

  KYK yurt başvurularının sona ermesinin ardından başvuruda bulunan 368 bin 954 öğrenci içerisinden yerleştirme ve yedek sıralamalarının yapılması için tespit süreci başladı. Yerleştirmelerde ailenin gelir durumu, sosyal durum ve başarı kriterleri baz alınarak öğrencilerin durumu tespit ediliyor.

 • 18

  AĞUSTOS

  Bakan Osman Aşkın Bak, KYK Yurt Müdürleri Eğitimine Katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, KYK’ya bağlı 81 ildeki 751 yurtta görev yapan yurt müdürlerine yönelik İstanbul'da düzenlenen eğitim toplantısına katıldı.

 • 17

  AĞUSTOS

  KYK’dan 7/24 Hizmet Atılımı

  Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlara ilişkin öğrencileri bilgilendirmek ve başvuru sırasında karşılaşılabilecek sorunlara daha hızlı çözüm üretebilmek amacıyla KYK KİM’i (Kurumsal İletişim Merkezi) yeniden yapılandırdı. KYK Kurumsal İletişim Merkezi, 444 1961 numaralı telefon hattı ve Twitter KYK_DESTEK hesabı üzerinden artık 7/24 öğrencilerin hizmetinde.

 • 16

  AĞUSTOS

  KYK Tanıtım Stantlarıyla Öğrenci ve Aileleri Bilgilendiriyor

  KYK tanıtım günleri başladı. KYK, her ilde üniversite ve otogarlara kurduğu tanıtım stantlarında üniversiteyi yeni kazanan ve kayda gelen öğrenci ve aileleri bilgilendiriyor.

 • 14

  AĞUSTOS

  KYK Yurt Başvuruları Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında barınmak isteyen öğrenciler için yurt başvuruları başladı. E-devlet üzerinden yapılacak başvurular, 20 Ağustos günü saat 23.59’a kadar devam edecek.

 • 11

  AĞUSTOS

  KYK Yurt Başvuruları 14 Ağustos’ta başlıyor

  2017-2018 öğretim yılında ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim görmekte olan öğrencilerin yurt başvuruları 14 Ağustos’ta başlıyor.

 • 11

  AĞUSTOS

  KYK, Yurt Müdürlerini İstanbul’da Topluyor

  Yeni dönem hazırlıklarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, ülke genelindeki 748 yurtta görev yapan yurt müdürlerini İstanbul’da bir araya getiriyor.

 • 4

  AĞUSTOS

  KYK Parmaklarınızın Ucunda

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, öğrencilerin daha hızlı ve güvenilir şekilde bilginin kaynağına ulaşması için teknolojiyi en iyi kullanan kurumlar arasında yer alıyor. KYK; yurt, burs, kredi ve daha birçok konuda öğrencilerin merak ettiği sorulara internet sitesi üzerinden doğru ve güncel bilgi sunuyor.

 • 1

  AĞUSTOS

  KYK Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı

  Adayların büyük bir merakla beklediği Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu sözleşmeli yurt yönetim personeli sözlü sınav sonuçları açıklandı.

 • 28

  TEMMUZ

  KYK Yurt Başvuruları Ağustosta

  Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmak için gün sayarken Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını almaya hazırlanıyor. Ülke geneli ve KKTC’deki toplam 748 yurtla 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan KYK, bu yılki yurt başvurularını ağustos ayında alacak.

 • 26

  TEMMUZ

  KYK, Yeni Eğitim-Öğretim Dönemine Hazırlanıyor

  Milyonlarca genç, üniversiteli olmak için merakla yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını beklerken 600 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor.

 • 24

  TEMMUZ

  KYK Basın Merkezi Çalışmalarına Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), basın-yayın çalışmalarına ivme kazandıracak yeni bir birimi daha hizmete açtı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyete geçen Basın Merkezi ile öğrencilerin ve kamuoyunun KYK’ya ilişkin doğru bilgiye kaynağından ulaşması hedefleniyor.

 • 19

  TEMMUZ

  “15 Temmuz ihanetini unutturmayacağız!”

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürü Sinan Aksu, KYK’lı gençlerle 15 Temmuz ihanetinin birinci yıldönümü anma etkinliklerine katıldı. Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde gençlerle buluşan Aksu, Ankara İl Müdürlüğü tarafından kurulan stantta gençlerle birlikte etkinliklere katılan vatandaşlara su, çorba ve ekmek dağıttı.

 • 17

  TEMMUZ

  KYK 15 Temmuz’da Yine Meydanlardaydı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde tüm personel ve öğrencileriyle yine meydanlardaydı. 81 ilde meydanlardaki anma törenlerine katılan ve meydanlarda toplanan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunan KYK, yaz kursu, staj vb. gibi nedenlerle açık bulunan 81 ildeki tüm nöbetçi yurtlarda da birçok etkinliğe imza attı.

 • 13

  TEMMUZ

  DEZÖDES Projesinde Sona Gelindi

  Avrupa Birliğinin mali katkısı ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Dezavantajlı Yükseköğrenim Öğrencilerinin İş Piyasasına Erişiminin Kolaylaştırılması için Teknik Yardım Projesi (DEZÖDES) Ankara’da düzenlenen kapanış konferansıyla sona erdi.