HABERARŞİVİ
 • 12

  HAZİRAN

  KYK İl Müdürleri “Değerlendirme Toplantısı’’ Ankara’da Gerçekleştirildi

  Her geçen yıl hizmet kalitesi, yurt sayısı ve kapasitesini artıran KYK, 2016-2017 eğitim öğretim yılının muhasebesini yaptı, gelecek yılın hedeflerini belirledi.

 • 7

  HAZİRAN

  KYK’lı Gençler Ramazan Sevinci Dağıtıyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında ramazan ayı aile sıcaklığında yaşanıyor. KYK, ülke geneli ve KKTC’de 728 yurt ve 600 binden fazla öğrenci ile Gönül Bağı Projesi kapsamında yaptığı sosyal sorumluluk çalışmalarına ramazan sofralarını şenlendirerek devam ediyor.

 • 5

  HAZİRAN

  Bakan Çağatay Kılıç: Ramazanda KYK Yurtlarımızda Tüm Önlemlerimizi Aldık

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yurtlarda kalan öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda ramazan ayını geçirmeleri için tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

 • 5

  HAZİRAN

  KYK’lı Gençler, Diyanet İşleri Başkanı Görmez ile İftarda Buluştu

  KYK’lı gençler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen iftarda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile buluştu.

 • 1

  HAZİRAN

  KYK, Tatilde de Öğrencilerin Hizmetinde

  Ülke genelinde ve KKTC’deki toplam 728 yurtla 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, okulların tatil olduğu yaz aylarında da gençlere hizmet vermeye devam ediyor. Yaz aylarında yaz okulu, sınav, kurs, staj vb. eğitim faaliyetleri dolayısıyla yurtta barınmak isteyen öğrenciler nöbetçi yurtlarda barınabilecek.

 • 30

  MAYIS

  KYK’da Fetih Coşkusu

  Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nın övgüsüne mazhar olarak çağ açıp çağ kapatan ve dünya tarihinin seyrini değiştiren İstanbul'un Fethi’nin 564. yıl dönümü, KYK yurtlarında da çeşitli programlarla kutlandı. KYK, 12 ilde gerçekleştirdiği dev salon programları ve yurtlarda gerçekleştirdiği çeşitli programlarla İstanbul’un fethini ve Fatih Sultan Mehmet’in askeri, idari ve ilmi alanlardaki dünyaya örnek olacak başarılarını anlattı.

 • 26

  MAYIS

  KYK Ödülleri Muhteşem Bir Törenle Sahiplerini Buldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sürecince gerçekleştirdiği eğitim, kültürel, sportif faaliyetlerinde dereceye giren gençlere ödüllerini düzenlediği muhteşem bir programla verdi.

 • 25

  MAYIS

  KYK Yarışmalarında Ödüller Sahiplerini Buluyor

  Gençlik ve Spor bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sürecince gerçekleştirdiği eğitim, kültürel, sportif faaliyetlerini Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapacağı ödül töreniyle taçlandırıyor. Bugün gerçekleştirilecek törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da katılacak.

 • 23

  MAYIS

  KYK Almanya’nın Yurt ve Burs Sistemini Yerinde İnceledi

  AB tarafından desteklenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun dezavantajlı yükseköğrenim öğrencilerinin iş piyasasına erişiminin kolaylaştırılması için gerçekleştirdiği (DEZÖDES) proje kapsamında Almanya’ya yönelik iş ziyareti gerçekleştirildi.

 • 18

  MAYIS

  KYK, Gençlik Merkezi Günleri'nde Büyük İlgi Gördü

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 16-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen ‘’Gençlik Merkezi Günleri’’ Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla Ankara ATO Congresium'daki açılış töreniyle başladı. Sergi alanında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yerini aldı.

 • 17

  MAYIS

  KYK’lı Gençler Kıbrıs’ta Tarih ve Medeniyet Mirasımızla Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu, eğitim faaliyetlerine katılan gençleri yurt içi - yurt dışı gezilerle ödüllendirmeye devam ediyor. KYK, Balkanlar gezisinin ardından gençleri bu kez de Yavru Vatan Kıbrıs’a götürdü.

 • 15

  MAYIS

  Efsane Spor Adamları KYK Standında Buluştu

  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan’ın açılışını yaptığı Etnospor Kültür Festivali'nin ikincisi, birbirinden güzel etkinliklerle sona erdi. Ok Yaydan Çıkıyor" sloganıyla Yenikapı Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali’nde KYK da bir stantla yer aldı.

 • 12

  MAYIS

  KYK Masa Tenisi Turnuvasında Şampiyonlar Belli Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurtlarda barınan gençlerin spora olan ilgilerini artırmak ve öğrenciler arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla ülke genelinde sportif turnuvalar düzenliyor.

 • 11

  MAYIS

  KYK’nın da Yer Aldığı Etnospor Kültür Festivali Başladı

  II. Etnospor Kültür Festivali, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan'ın yaptığı açılış konuşmaları ile başladı. Bu yıl ikinci kez düzenlenen Etnospor Kültür Festivali, Yenikapı miting alanında mehteran takımı konseri ve açılış konuşmaları ile başladı.

 • 10

  MAYIS

  KYK’nın Okçuluk Turnuvasında Şampiyon Karabük Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun ilk kez düzenlediği Okçuluk Turnuvasında kupa sahibini buldu. 8-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen turnuvada Ankara, Aksaray, Bursa, Karabük, Kastamonu, Mersin, Tekirdağ, Tokat ve Sivas KYK yurtlarında kalan öğrenciler yarıştı.