HABERARŞİVİ
 • 19

  MART

  KYK’da Çanakkale Ruhu

  Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü KYK yurtlarında da idrak edildi. Savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü KYK yurtlarında da idrak edildi. Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü kutlamalarına TSK tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin ilçe merkezinin terörden arındırılması damga vurdu.

 • 15

  MART

  KYK’lı Gençlerden Mehmetçiğe ‘Işıklı’ Destek

  81 ilde aynı anda gerçekleştirilen etkinlikte KYK’lı gençler, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Afrin yazdı. Öğrenciler, "Afrin" yazısının oluşmasının ardından Mehmetçiğe selam gönderdi.Etkinlik, en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da yükselen konu başlıklarında ilk 5’e girdi.

 • 14

  MART

  KYK’lı Gençlerin İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Duyarlılığı

  İstiklal Marşı’nın kabul edildiği 12 Mart günü için İstanbul, Karaman, Erzurum, Sivas, Yozgat, Aksaray, Yalova, Kilis, Burdur, Bayburt, Uşak, Iğdır, Samsun ve daha birçok ildeki KYK yurtlarında çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi.

 • 14

  MART

  Efsane Milli Futbolcular KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Eski milli futbolcu ve teknik direktör olan Oğuz Çetin ve Euro 2008 Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçında attığı son dakika golü ile takımı çeyrek finale taşıyan eski milli futbolcu Nihat Kahveci, spor spikeri Erdoğan Arıkan'ın moderatörlüğünde Ankara'da KYK'lı gençlerle buluştu; üçlü, gençlere “o anlar”ı yeniden yaşattı.

 • 8

  MART

  Bakan Osman Aşkın Bak KYK İl Müdürleri ile Bir Araya Geldi

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ankara’da düzenlenen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. İki gün sürecek toplantıda genel müdür, genel müdür yardımcıları ve daire başkanları da il müdürlerine hitap edecek.

 • 6

  MART

  KYK’dan Osmanlı Türkçesi Yarışması

  “KYK Yurtları Osmanlıca Yarışıyor” başlığıyla ülke genelinde düzenlenecek yarışma için KYK’lı gençlerin 18 Mart’a kadar yurt müdürlüklerine başvurması gerekiyor. Yarışmaya katılmak için ön bilgi gerekmiyor. Başvuruların tamamlanmasının ardından yarışmaya katılacak tüm öğrencilere 24 saatlik Osmanlı Türkçesi kursu verilecek. Yarışmanın yarı finali 21 Nisan’da öğrencinin başvuru yaptığı ilde, Türkiye finali ise 9 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştirilecek.

 • 5

  MART

  KYK’lılar Mehmetçik İçin Pedal Çevirdi

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Ankara yurtlarında kalan gençler, Afrin operasyonuna ve Mehmetçik’e destek için bir araya geldi. Tahsin Banguoğlu ve Hüseyin Gazi yurtlarında kalan üniversiteli gençler, Afrin operasyonuna katılan ve sınır boylarında nöbet tutan Mehmetçikler için Eymir Gölü’nde düzenlenen bisiklet turunda 11 kilometre pedal çevirdi.

 • 1

  MART

  KYK Spor Oyunları Başladı

  Oyunlar bayanlarda bowling, erkeklerde dart branşlarında yapılan karşılaşmalarla başladı. Atletizm, dart, voleybol, bowling, masa tenisi ve satranç olmak üzere 6 branşta yapılacak oyunlar, 24 Mart’ta gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek. 6 kategoride yapılacak müsabakalarda birincilere 300 TL, ikincilere 200 TL, üçüncülere 150TL ve dördüncülere 100 TL olmak üzere toplamda 32.250 TL para ödülü verilecek.

 • 28

  ŞUBAT

  KYK’lı Genç Öğretmenler Hayata Hazırlanıyor

  Sakarya’da KYK’lı gençler tarafından bir buçuk yıl önce başlatılan gönüllü öğretmenlik projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencilerine ders veriliyor. “Gündüz Öğrenci, Akşam Gönüllü Öğretmen” sloganıyla başlatılan projede Türkçe, matematik, sosyal ve fen bilgisi dersleri veren gençler öğretmenliğe hazırlanıyor.

 • 19

  ŞUBAT

  Diyanet İşleri Başkanı Erbaş KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Bilgiden Bilince Konferansları kapsamında KYK’lı gençlere ‘Gençliğin Önemi’ni anlatan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Milletleri geleceğe taşıyacak heyecan, ancak gençlerde vardır. Bu yüzden genci olan ülkeler ne kadar övünse azdır ama önemli olan, gençleri iyi bir şekilde yetiştirmektir." dedi.

 • 15

  ŞUBAT

  KYK e-Devlet Kolaylığıyla Gençlerin Hizmetinde

  Milyonlarca öğrenciye burs/kredi hizmeti sunan, binlerce gence bünyesindeki yurtlarda ev sahipliği yapan KYK; gençlere daha kolay ve hızlı hizmet sunmak amacıyla yurt ve burs/kredi ile ilgili başvuru, onay ve iptal işlemlerini e-Devlet’e taşıdı.

 • 15

  ŞUBAT

  Prof. Dr. Nabi Avcı KYK’lı Gençlerle Buluştu

  Eski Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı "Yaşayan Hazineler - Bir Asrın Belleği" programında gençlerle bir araya geldi.Ankara İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençlerle TRT Sevgi Stüdyolarında buluşan Nabi Avcı, gazetecilik yaptığı dönemlerden bakanlık dönemine kadar tecrübelerini, birikimlerini anlatarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

 • 9

  ŞUBAT

  Rasim Özdenören Gençlerle Buluştu

  Onlarca esere imza atan usta edebiyatçı, Türk edebiyatının “Gül Yetiştiren Adam”ı Rasim Özdenören KYK’lı gençlerle buluştu. KYK tarafından Genel Müdürlükte düzenlenen Yaşayan Hazineler programına konuk olan Rasim Özdenören, gençlere Hamle dergisi ile başlayıp Mavera ve Hece dergisi ile devam eden yazma serüvenini anlattı.

 • 1

  ŞUBAT

  KYK’lı Gençlerden Zeytin Dalı Harekâtına Tam Destek

  KYK’lı gençler, Suriye’nin Afrin bölgesinde yer alan teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı”na destek verdi. Gençler, operasyona katılan Mehmetçikler için de dua etti.

 • 22

  OCAK

  KYK 3. Tematik Kış Kampları Sona Erdi

  KYK, yurtlarda kalan ve farklı şehirlerde üniversite hayatına devam eden gençleri bu yıl üçüncü kez düzenlenen “KYK Tematik Kış Kampları”nda bir araya getirdi. 5 gün süren KYK Tematik Kış Kamplarında gençler ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ülkemizin önde gelen uzmanlarıyla bir araya geldi. Gençler geleceklerine yön verecek, ileriki iş hayatları ile ilgili kendilerine yol haritası çizecek eğiticilerle birlikte keyifli sohbetler gerçekleştirdi.