HABERARŞİVİ
 • 20

  MART

  KYK’DA ÇANAKKALE RUHU

  Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarında da idrak edildi.

 • 17

  MART

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’da Küçükçekmece Belediyesi’nin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlediği programda şehit aileleri ve gaziler bir araya geldi.

 • 17

  MART

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN 18 MART MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 • 17

  MART

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ CİMNASTİKÇİLERE TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Azerbaycan’da düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Kupası’nda gümüş madalya kazanan İbrahim Çolak ile bronz madalya elde eden Ferhat Arıcan için tebrik mesajı yayımladı.

 • 15

  MART

  DAMLA PROJESİ BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Damla Projesi’nin 2018 yılı programı başlıyor.

 • 15

  MART

  KYK’LI GENÇLERDEN MEHMETÇİĞE ‘IŞIKLI’ DESTEK

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), ülke geneli ve KKTC’de 600 binden fazla öğrencisi ile tek yürek tek millet olmak için Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek veriyor. KYK’lı gençler, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’na destek vermek amacıyla yurt binasının ışıklarıyla Afrin yazarken, ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlik sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

 • 14

  MART

  TUNUS İLE GENÇLİK VE SPOR ALANINDA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

  Türkiye ile Tunus arasındaki Gençlik ve Spor Alanında işbirliği Anlaşması kapsamında, “Gençlik ve Spor Alanında Ortak Komite 4. Dönem Toplantısı” 12-14 Mart 2018 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

 • 14

  MART

  KYK’LI GENÇLERİN İSTİKLAL MARŞI VE MEHMET AKİF DUYARLILIĞI

  Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Mehmet Akif ve Gençlik” teması çerçevesinde ülke genelinde bir dizi etkinlik düzenledi.

 • 14

  MART

  EFSANE MİLLİ FUTBOLCULAR KYK’LI GENÇLERLE BULUŞTU

  İkinci dönem eğitimlerine hız kesmeden devam eden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) ‘İşte O An’ , ‘Yaşayan Hazineler’, ‘Oyun Bozan Türkiye’ ve ‘Yapay Zeka Nesli’ programları ile yüzlerce genci duayen isimlerle buluşturdu.

 • 12

  MART

  ‘KİTAPLAR YAKILMASIN OKUNSUN’ DİYEN TOSYALI MURAT’A ANLAMLI HEDİYE

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kastamonu'nun Tosya İlçesinde, kaldırımda hikaye kitabı satarak okul ihtiyaçlarını karşılayan Murat Sökük’e anlamlı bir hediye gönderdi.

 • 11

  MART

  BAKAN BAK’TAN AVRUPA ŞAMPİYONU GÜNDÜZ VE YİĞENLERE TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Belarusun başkenti Minsk kentinde düzenlenen masa tenisi U21 Avrupa Şampiyonası´nda Çift Erkeklerde Avrupa Şampiyonu olan İbrahim gündüz ve Talha Yiğenleri kutladı.

 • 11

  MART

  PARLAMENTERLER FİNAL MAÇININ BAŞLAMA VURUŞU BAKAN BAK’TAN

  Azerbaycan Parlamenterler Futbol Takımı, Azerbaycan Milli Meclisi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen uluslararası turnuvanın finalinde Ukrayna'yı 2-1 mağlup ederek organizasyonun birincisi oldu. Maçın başlama vuruşunu Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak gerçekleştirdi

 • 10

  MART

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK AZERBAYCAN’DA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Azerbaycan Milli Meclisi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Bakü’de düzenlenen futbol turnuvasını izledi. Bakan Osman Aşkın Bak, Azeri Mevkidaşı Azad Rahimov’a Türkiye'nin ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) ile ilgili takdimde bulundu.

 • 10

  MART

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ ATLET EDA TUĞSUZ’A TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Portekiz’de düzenlenen Avrupa Atmalar Kupası’nda U23 kategorisinde kadınlar cirit atmada altın madalya kazanan Eda Tuğsuz için tebrik mesajı yayımladı.

 • 9

  MART

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK AYLİN ÇAKIR'I TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rusya'nın Soçi kentinde devam eden Yıldızlar ve Gençler Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda gençler kılıç kategorisinde bronz madalya kazanan milli sporcumuz Aylin Çakır'ı tebrik etti.