HABERARŞİVİ
 • 26

  NİSAN

  KYK’DAN ANKARA’DA MUHTEŞEM KUTLU DOĞUM GECESİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 16 ilde düzenlediği “Rahmet Efendim” programı, bu kez Ankara’da gençlerle buluştu.

 • 26

  NİSAN

  GENÇLERİMİZ BAHREYN'DE 9. ULUSLARARASI GENÇLİK KONFERANSI'NDA

  Bahreyn’nde düzenlenen 9. Uluslararası Gençlik Konferansı'nda ülkemizi dört gencimiz temsil ediyor.

 • 25

  NİSAN

  KOSOVALI 15'LİLER ÇANAKKALE’DE

  “Kosovalı 15’liler Çanakkale’de” projesi kapsamında Türkiye’de bulunan ve Kosova’da Türkçe öğrenimi gören 120 genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen 57. Alay Vefa Yürüyüşü’ne katıldılar.

 • 25

  NİSAN

  57. ALAYA VEFA YÜRÜYÜŞÜ

  Çanakkale Zaferi’nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı Şehitleri, Çanakkale Kara Savaşları’nın 102. Yıldönümünde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile binlerce gencin katıldığı Vefa Yürüyüşü ile anıldı.

 • 25

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, FENERBAHÇE’Yİ TEBRİK ETTİ

  Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final serisi üçüncü maçında Yunanistan’ın Panathinaikos Superfoods'u ekibini 79 - 61 yendi ve seride durumu 3-0'a getirerek Dörtlü Final'e yükseldi.

 • 24

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, MİLLİ SPORCU ENVER YILDIRIM’I TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 23 Yaş Altı Eskrim Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Enver Yıldırım’ı tebrik etti.

 • 24

  NİSAN

  GENÇLER FAS VE TÜRKİYE ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Fas Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığıyla 20-29 Nisan 2017 tarihleri arasında “Kültürler Arası Öğrenme” temalı gençlik değişim programının ikinci etabı Fas'ta başladı.

 • 24

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, ENGELLİ GENCİN EN BÜYÜK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, en büyük hayali Galatasaray maçı izlemek olan spastik engelli Yunus Emre Boran’ın, hayalini gerçekleştirdi. Osmaniyeli Yunus Emre, Ligin 26. Haftasında Türk Telekom Arena’da oynanan Galatasaray – Adanaspor maçını izledi.

 • 24

  NİSAN

  ESKRİMDE KADIN MİLLİ TAKIMIMIZDAN TARİHİ BAŞARI

  U23 Avrupa Şampiyonasında mücadele eden 23 Yaş Altı Kadın Kılıç Takımımız 94 yıllık Türk eskrim tarihindeki ilk Avrupa Şampiyonluğunu Türkiye’ye kazandırdı. Bakan Çağatay Kılıç, bu tarihi başarıya imza atan millilerimizi kutladı.

 • 24

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN MİLLİ YELKENCİLERE TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Gençler Yelken Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Yiğit Yalçın Çıtak, gümüş madalya kazanan Yılkan Timurşah ile 16 yaş altı kategorisinde bronz madalyanın sahibi olan Ece Asya’yı tebrik etti.

 • 23

  NİSAN

  GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE AHDE VEFA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine” yarışması sonuçları açıklandı. 420 bin mektubun yazıldığı yarışmada, 13-17 yaş kategorisinde Konya’dan Abdullah Selman Pullu, 18-21 yaş kategorisinde Ankara’dan Keremhan Yaman ile 22-29 yaş kategorisinde Mersin’den Ayşenur Karasu birinci oldu.

 • 23

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, VAKIFBANK İLE ECZACIBAŞI VİTRA'YI TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'nde şampiyonluğa ulaşan Vakıfbank ile üçüncülüğü elde eden Eczacıbaşı VitrA'yı tebrik etti.

 • 22

  NİSAN

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA GÜÇLÜ DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde, 91’i Gençlik Merkezi, 87’si Kitap Kafe ve 25’i Mobil Gençlik Merkezi olmak üzere toplam 203 projeye 20 milyon TL destek verecek.

 • 22

  NİSAN

  KYK'DA YURT KAPASİTESİ 600 BİNİ GEÇTİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) yurt kapasitesi 600 bini geçti. 2002 yılında 190 olan yurt sayısı 2017 yılında 727'ye, yatak kapasitesi ise 182 bin 258'den 601 bin 19'a yükseldi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, barınma sorunu olan öğrencilerin artık ilk tercihlerinin KYK yurtları olduğunu belirterek, "KYK Yurtlarında yatak kapasitesinde 600 bini geçtik. Yurtlarda sadece sayı olarak artış sağlanmadı. Öğrencilere sunulan hizmetlerde de son yıllarda önemli iyileştirmeler yapılırken, öğrencilerimiz sosyo-kültürel açıdan birçok imkana sahip oldu” dedi.

 • 22

  NİSAN

  BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ'IN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.