HABERARŞİVİ
 • 17

  EKİM

  GENÇLERİMİZ KIRGIZİSTAN’DA GÖNÜL COĞRAFYAMIZI KEŞFETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Gençler Gönül Coğrafyamızı Keşfediyor” projesi ile gençler, ortak tarihlerini ve kültürel değerlerini yerinde görme fırsatı yakalıyor. Proje kapsamında Kırgızistan’a giden gençlerimiz tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etti.

 • 17

  EKİM

  BAKAN BAK’TAN SALDIRIYA UĞRAYAN GALATASARAY TARAFTARINA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Konya’da bir grup holiganın saldırısına uğrayan Galatasaray taraftarı Hakan Karaoğlu’nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 • 17

  EKİM

  HALTERDE SPORCULARIMIZDAN GÜZEL HABERLER GELMEYE DEVAM EDİYOR

  Arnavutluk’ta düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın ikinci günü sonunda Türkiye 1 altın, 6 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 9 madalyaya ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla milli haltercileri kutladı.

 • 17

  EKİM

  DAMLA PROJESİ İLE 34 İLDE 85 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce yürütülen Damla Projesi, büyük ilgi görüyor. 24 Temmuz - 15 Ekim tarihleri arasında 34 ilde gerçekleştirilen programlarda 680 yerli ve yabancı gönüllü gençle birlikte yaklaşık 85 bin kişiye ulaşıldı.

 • 17

  EKİM

  “AFETE HAZIR TÜRKİYE EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ” IĞDIR’DA BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile AFAD işbirliğinde yürütülen “Afete Hazır Türkiye Eğiticilerin Eğitimi-17” programı, 100 gencimizin katılımıyla Iğdır Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor.

 • 17

  EKİM

  BALKANLARDA OSMANLI İZLERİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Balkanlarda Osmanlı İzleri" projesi başladı. Gençlerimiz, 6 balkan ülkesinde tarihi ve kültürel mekanları yerinde görme ve ziyaret etme fırsatı elde ediyor.

 • 16

  EKİM

  BAŞKENT’TE SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSEDİLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin ikinci ayağında Ankara’da Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasını tribünden izlediler.

 • 16

  EKİM

  AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI'NDA 7 MADALYA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanan bedensel engelli milli sporcuları tebrik etti.

 • 16

  EKİM

  KYK KREDİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

  Yükseköğrenim öğrencilerinin merakla beklediği burs ve kredi başvuruları başladı. Başvurular, 16 – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

 • 16

  EKİM

  BAKANLIK PERSONELİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde Acil Durum Ekipleri/İlkyardım Servisinde görevli ve gönüllü olarak katılan Bakanlık personeline Temel İlkyardım Eğitimi verildi.

 • 15

  EKİM

  IRONMAN YARIŞLARI ANTALYA'DA BAŞLADI

  Ironman 70.3 Yarışların startı Antalya’da verildi . Gençlik ve Spor Bakanı Bak: "Türkiye yaptığı uluslararası organizasyonlarla spor alanındaki gelişmesini devam ettiriyor" dedi

 • 15

  EKİM

  53. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU TAMAMLANDI

  53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu (TUR 2017) BAE Takımı Emirates'in İtalyan bisikletçisi Diego Ulissi kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Bak, "Tüm dünyaya 'İstanbul en az Paris, Londra, New York kadar güvenli' mesajını verdik" dedi

 • 14

  EKİM

  ÖZEL SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımımız Portekiz’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda büyük başarılar kazanıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Özel Sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

 • 13

  EKİM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK; "HER ZAMAN AMATÖR SPORLARIN YANINDAYIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi dağıtım töreninde yaptığı konuşmada her zaman amatör sporun yanında olduklarını belirterek, “Amatör kulüplerini ayakta tuttuğumuz, onların sayısını artırdığımız sürece gençlerimiz sokaklarda değil sahalarda, salonlarda olacak. Devlet olarak yanlarındayız, her türlü desteği vereceğiz" dedi.

 • 13

  EKİM

  “BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLİĞİMİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, uyuşturucu ile mücadelenin birinci önceliklerinin başında geldiğini vurgulayarak, “Sokaklardaki tabloları görüyoruz. Bizim en büyük gücümüz gençliğimiz. Biz bu gençliği yeteri kadar eğitemezsek 2023 hedeflerine ulaşmakta zorlanırız" dedi.