HABERARŞİVİ
 • 16

  EKİM

  BURS/KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin burs/kredi başvuruları 15’de başladı. 21 Ekim’e kadar sürece başvurular e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

 • 15

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU: “DÜŞÜNEN, ANALİZ EDEN VE ÜRETEN BİR GENÇLİK İSTİYORUZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık olarak gençleri gönüllülük esasına dayalı projelere yönlendirme adına önemli bir vizyon ortaya koyduklarını belirterek, gençleri gönüllülük faaliyetleriyle Türkiye’nin yarınları için hazırlanmaya ve tecrübe edinmeye davet etti.

 • 14

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU 54. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nu (TUR 2018) kazanan İspanyol sporcu Eduard Prades Revert'in ödülünü verdi.

 • 14

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU’DAN AMATÖR SPOR HAFTASINA KATILAN GENÇLERE DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 ilde binlerce genci bir araya getiren Amatör Spor Haftası’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Gençlerimizi sporun güzellikleriyle, fair play ruhuyla buluşturan ‘Amatör Spor Haftası’nı büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 • 12

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU “SON 16 YILDA GENÇLİK VE SPORLA İLGİLİ DEVRİMLER GERÇEKLEŞTİRDİK”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde son 16 yıldır hem gençlikle hem de sporla ilgili çok ciddi devrimler gerçekleştirdiklerini belirterek, "Ülkemizin her şehrinde her ilçesinde hatta köylerine kadar sportif anlamda tesisler kazandırdık. Gençliğimiz için gençlik merkezlerimizle, yurtlarımızla tüm Türkiye'yi baştan sona donattık. İsteğimiz tüm tesislerimizi, tüm spor alanlarını çocuklarımızla her yaştan insanlarımızla doldurmanız." dedi.

 • 10

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’A TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Basketbolda 26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanan Hatay Büyükşehir Belediyespor’u tebrik etti.

 • 9

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN HALKBANK’A TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Voleybol 2018 Spor Toto Erkekler Şampiyonlar Kupası maçında Maliye Piyango’yu yenerek kupanın sahibi olan Halkbank’ı tebrik etti.

 • 5

  EKİM

  BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA TOKYO PARALİMPİK OLİMPİYATLARI ÖNCESİ JAPON HEYETİ İLE BİR ARAYA GELDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlar öncesi B1 Futbol Milli Takım Kampı Mutabakat Anlaşması için Japonya Honjo Belediye Başkanı Shinge Yoshida ve beraberindeki heyeti kabul etti.

 • 5

  EKİM

  DOWN SENDROMLU SPORCULARIMIZ 12 MADALYAYA ULAŞTI

  Portekiz'de gerçekleştirilen Down Sendromlular Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası'nda milli sporcular, 12 madalyaya ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, madalya kazanan Milli Sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

 • 4

  EKİM

  “TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN İKİNCİ YÜZYILINI GENÇLİK İNŞA EDECEK”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını bu gençlik inşa edecek. Demokratik hukuk düzenimizi bu gençler ileriye taşıyacak. İnsanlığın kanayan yaralarına bu gençler şifa olacak. Bunun için dünyayı iyi tanımalısınız, dünyadaki gelişmeleri doğru tespit edip yorumlamalısınız.” dedi.

 • 3

  EKİM

  BASKETBOLDA 34. CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI ANADOLU EFES’İN OLDU

  34'üncü Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinde Anadolu Efes, Fenerbahçe'yi 65 - 62 mağlup ederek 11'inci kez kupanın sahibi oldu. Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tribünden takip etti. Mücadele sonrası Anadolu Efes’e şampiyonluk kupasını veren Kasapoğlu, şampiyon takım için tebrik mesajı yayımladı.

 • 2

  EKİM

  GÖNÜLLÜ GENÇLER BİTLİS VE MUŞ’TAYDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Damla Projesi’nin altıncı etabı, Bitlis ve Muş’ta yerli ve yabancılardan oluşan gönüllü üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Gençler, Bitlis ve Muş’ta on gün boyunca birbirinden farklı gönüllülük faaliyetlerinde bulundu.

 • 1

  EKİM

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NA ANLAMLI ÖDÜL

  IDC Türkiye’nin düzenlediği ve kamu sektörünün önde gelen kurumlarının katıldığı Kamu Teknoloji Ödül Töreni’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı “En İyi İnovasyon Projesi” dalında ödüle layık görüldü.

 • 1

  EKİM

  KARDEŞLİK İÇİN PASLAŞ VE PAYLAŞ' FUTBOL TURNUVASI HATAY'DA YAPILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 'Kardeşlik için Paslaş ve Paylaş' sloganıyla gerçekleştirilen Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi futbol turnuvası Hatay'ın Arsuz ilçesinde yapıldı.

 • 1

  EKİM

  BAKAN KASAPOĞLU: “TÜRK SPORUNDA YENİ BİR SİSTEME GEÇECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Buenos Aires'te düzenlenecek 3'üncü Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları'na katılacak sporcularla bir araya geldi. Sporculara önemli mesajlar veren Bakan Kasapoğlu, “Yeniden yapılandıracağımız bakanlığımızda, sorunları ortadan kaldıracak ciddi dönüşümümüz olacak” dedi.