HABERARŞİVİ
 • 23

  OCAK

  KIRIKKALE’Lİ ÇOCUKLAR SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSEDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin bu haftaki programında Kırıkkale’den Antalya’ya giden çocuklar, Antalyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan Süperlig karşılaşmasını tribünden izlediler.

 • 22

  OCAK

  YURT DIŞINDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER İÇİN TAAHHÜTNAME SÜRESİ UZATILDI

  Burs/kredi taahhütnamesini zamanında onaylayamayan yurt dışında okuyan öğrenciler için taahhütname onayı ve kefaletname hazırlatma süresi uzatıldı.

 • 21

  OCAK

  MİLLİ SPORCULAR KYK’LI GENÇLERLE BULUŞTU

  Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) KYK Tematik Kış Kampları, başarılarıyla göz dolduran milli sporcuları da gençlerle buluşturdu. Muğla’da düzenlenen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı’nda KYK’lı gençlerle buluşan Milli Serbest Dalışçı Şahika Ercümen ve Milli Okçu Gizem Girişmen, sporun sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

 • 20

  OCAK

  KYK TEMATİK KIŞ KAMPLARINDA BİLGİ YARIŞMASI HEYECANI

  12 farklı ilde 12 temayla gençleri kucaklayan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) edebiyattan sanata, bilimden teknolojiye, spordan politikaya alanında uzman isimleri gençlerle buluşturduğu “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında bilgi yarışması düzenledi.

 • 20

  OCAK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK; “UYUŞTURUCUYLA TOPLUM OLARAK MÜCADELE ETMELİYİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak: "Sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve muhtarlar olarak toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu belasıyla mücadele etmemiz lazım. Hepimizi etkileyen bir olay. Uyuşturucu çeteleri, terör örgütleri çocuklarımızı zehirliyor. Buna fırsat vermemeliyiz" dedi.

 • 20

  OCAK

  TEKVANDO’DA İREM YAMAN ALTIN MADALYA KAZANDI

  Dünya Tekvando Federasyonu Grand Slam Şampiyonlar Serisi'nin son haftasında milli sporcu İrem Yaman, kadınlar 57 kiloda altın madalya kazandı.

 • 20

  OCAK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK SPORCU PERFORMANS LABORATUVARI'NI AÇTI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Sporcu Performans Laboratuvarı ile yenilenen Sancaktepe 15 Temmuz Stadı'nın açılışını gerçekleştirdi.

 • 19

  OCAK

  GENÇLİK ARAŞTIRMALARI DERGİSİ TR DİZİN’DE

  Gençlik Araştırmaları Dergisi, Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde TR Dizin ’deki yerini aldı. Dergi, TR Dizin’de indekslenmeye layık görülerek akademik hayattaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

 • 19

  OCAK

  “GÜZEL ÜLKEMİZE BÖYLE BİR ORGANİZASYON ÇOK YAKIŞIR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığından büyük bir heyecan duyduğunu belirterek, “Hükümet olarak biz her şeyimizle bunun arkasındayız. Güzel ülkemize, büyüyen Türkiye'ye böyle bir organizasyon çok yakışır" dedi.

 • 19

  OCAK

  TEMSİLCİ GENÇ BAŞVURULARI BAŞLADI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda ‘temsilci genç’ olmak isteyen gençler 28 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

 • 19

  OCAK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK KOCAELİ’DE

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kocaeli’de Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, "Biz gençlerimize güveniyoruz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye'nin geleceğisiniz. Buna yürekten inanıyoruz." dedi.

 • 19

  OCAK

  KYK KIŞ KAMPLARINA KATILAN GENÇLER ŞEHİR GEZİSİNDE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği KYK “Tematik Kış Kampları”nın dördüncü gününde KYK’lı gençler, kamp yaptıkları şehirleri gezdi.

 • 18

  OCAK

  “SPORUN GÜCÜNÜ KULLANARAK HEM TERÖRÜ HEM UYUŞTURUCUYU YENECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, uyuşturucuyla mücadelenin terörle mücadeleye eş değer olduğunu vurgulayarak, "Biz hem terörü hem uyuşturucuyu yeneceğiz. Bunu yaparken de sporun birleştirici gücünü kullanacağız" dedi.

 • 17

  OCAK

  BASIN AÇIKLAMASI

  BASIN AÇIKLAMASI

 • 17

  OCAK

  ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK VEFA KAMPI’NDA ANILDI

  Vatan için toprağa düşen kahraman şehitleri çeşitli programlarla sık sık yad eden Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Tematik Kış Kampları” kapsamında Erzurum’da düzenlenen Vefa Kampı’nda, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ü ağırladı.