HABERARŞİVİ
 • 21

  NİSAN

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN STK’LARA YÖNELİK PROJE ÇAĞRISI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) yönelik Proje Teklif Çağrısına çıktı. “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Bağımlılıkla Mücadele”, “Kültür ve Sanat”, “Yenilikçi Fikir”, “Sosyal Uyum”, “Kitap Kahve” ve “Mobil Gençlik Merkezi” alanlarında sunulan projelere maddi destek verilecek.

 • 20

  NİSAN

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN 57. ALAYA VEFA YÜRÜYÜŞÜ

  Çanakkale Zaferi'nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı Şehitleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 25 Nisan'da düzenleyeceği “57. Alaya Vefa Yürüyüşü” ile anılacak.

 • 20

  NİSAN

  BASIN AÇIKLAMASI

  Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci müsabakasında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki maçta Teknik Direktör Şenol Güneş’e yönelik çirkin ve maksatlı saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

 • 19

  NİSAN

  KYK’LI GENÇLER KUDÜS YOLCUSU

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, gençleri medeniyetlerin beşiği, üç semavi dinin kutsal kabul ettiği Kudüs-ü Şerif’e götürüyor.

 • 18

  NİSAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK AZERBAYCAN’DA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik ve Spor Bakanları Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin terörle mücadele ettiğini, işgal devleti olmadığını vurgulayarak, "Ülkemizin tarihinde adalet vardır. Zulüm ve zalim ile hiçbir zaman birlikte olmadık. Her zaman mazlumların yanında olduk." dedi.

 • 18

  NİSAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK GALATASARAY KADIN BASKETBOL TAKIMI’NI TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, FIBA Avrupa Kupası şampiyonu olan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nı kutladı.

 • 17

  NİSAN

  KYK’LI GENÇLER BALKANLAR’DA KÜLTÜR VE MEDENİYET MİRASIYLA BULUŞTU

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” kapsamında Balkanlar’a giden KYK’lı gençler, Osmanlı mirası ve ata yadigârı topraklarla buluştu.

 • 17

  NİSAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK TRABZONSPOR YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

  Trabzonspor başkanlığına seçilen Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaret etti.

 • 17

  NİSAN

  GENÇLER AĞRI’DA "DAMLA PROJESİ" İLE GÖNÜL BAĞI KURDU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ’Damla Projesi’, Ağrı’da 44 gönüllü üniversite öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi. Proje kapsamında Ağrı il merkezi, ilçe ve köylerde yaklaşık 17 bin kişiye ulaşıldı.

 • 13

  NİSAN

  STK’LAR İLE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞTAYI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları ile 2018 Yılı İşbirliği Toplantıları Akdeniz Bölgesi Çalıştayı Adana’da yapıldı.

 • 13

  NİSAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN EMRE KUTALMIŞ ATEŞLİ’YE KUTLAMA MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Tunus’ta düzenlenen Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli tekvandocu Emre Kutalmış Ateşli için tebrik mesajı yayımladı.

 • 13

  NİSAN

  DARÜŞŞAFAKA ULEB AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONU

  Darüşşafaka Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Kupası finalinin ikinci maçında konuk ettiği Rusya temsilcisi Lokomotiv Kuban'ı 67-59 yenerek seriyi 2-0 kazandı ve şampiyonluğa ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, ULEB Avrupa Kupası Şampiyonu Darüşşafaka için tebrik mesajı yayımladı.

 • 12

  NİSAN

  TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İSTİSMARINA KARŞI “UMUT KAMPI”

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin terör örgütlerinin her türlü zararlı faaliyetinden uzak tutulması, sosyal ihtiyaçlarının terör örgütleri tarafından istismar edilmesinin önlenmesi ve terör örgütlerinin eleman temin etme faaliyetleri hakkında bilgilendirilmesi için “Umut Kampı” düzenliyor.

 • 11

  NİSAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN MİLLİ TEKVANDOCU ARSLAN DEMİR'E TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Tunus'ta düzenlenen Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda 59 kiloda gümüş madalya kazanan milli sporcumuz Arslan Demir'i tebrik etti.

 • 10

  NİSAN

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ TEKVANDOCULARA TEBRİK MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Tunus’ta düzenlenen Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan milli sporcular Görkem Polat ve Emine Göğebakan için tebrik mesajı yayımladı.