HABERARŞİVİ
 • 20

  OCAK

  KYK TEMATİK KIŞ KAMPLARINDA BİLGİ YARIŞMASI HEYECANI

  12 farklı ilde 12 temayla gençleri kucaklayan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) edebiyattan sanata, bilimden teknolojiye, spordan politikaya alanında uzman isimleri gençlerle buluşturduğu “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında bilgi yarışması düzenledi.

 • 20

  OCAK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK; “UYUŞTURUCUYLA TOPLUM OLARAK MÜCADELE ETMELİYİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak: "Sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve muhtarlar olarak toplumumuzu tehdit eden uyuşturucu belasıyla mücadele etmemiz lazım. Hepimizi etkileyen bir olay. Uyuşturucu çeteleri, terör örgütleri çocuklarımızı zehirliyor. Buna fırsat vermemeliyiz" dedi.

 • 20

  OCAK

  TEKVANDO’DA İREM YAMAN ALTIN MADALYA KAZANDI

  Dünya Tekvando Federasyonu Grand Slam Şampiyonlar Serisi'nin son haftasında milli sporcu İrem Yaman, kadınlar 57 kiloda altın madalya kazandı.

 • 19

  OCAK

  GENÇLİK ARAŞTIRMALARI DERGİSİ TR DİZİN’DE

  Gençlik Araştırmaları Dergisi, Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde TR Dizin ’deki yerini aldı. Dergi, TR Dizin’de indekslenmeye layık görülerek akademik hayattaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

 • 19

  OCAK

  “GÜZEL ÜLKEMİZE BÖYLE BİR ORGANİZASYON ÇOK YAKIŞIR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığından büyük bir heyecan duyduğunu belirterek, “Hükümet olarak biz her şeyimizle bunun arkasındayız. Güzel ülkemize, büyüyen Türkiye'ye böyle bir organizasyon çok yakışır" dedi.

 • 19

  OCAK

  TEMSİLCİ GENÇ BAŞVURULARI BAŞLADI

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda ‘temsilci genç’ olmak isteyen gençler 28 Şubat 2018 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

 • 19

  OCAK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK KOCAELİ’DE

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kocaeli’de Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, "Biz gençlerimize güveniyoruz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Büyüyen, gelişen, güçlü Türkiye'nin geleceğisiniz. Buna yürekten inanıyoruz." dedi.

 • 19

  OCAK

  KYK KIŞ KAMPLARINA KATILAN GENÇLER ŞEHİR GEZİSİNDE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği KYK “Tematik Kış Kampları”nın dördüncü gününde KYK’lı gençler, kamp yaptıkları şehirleri gezdi.

 • 18

  OCAK

  “SPORUN GÜCÜNÜ KULLANARAK HEM TERÖRÜ HEM UYUŞTURUCUYU YENECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, uyuşturucuyla mücadelenin terörle mücadeleye eş değer olduğunu vurgulayarak, "Biz hem terörü hem uyuşturucuyu yeneceğiz. Bunu yaparken de sporun birleştirici gücünü kullanacağız" dedi.

 • 17

  OCAK

  BASIN AÇIKLAMASI

  BASIN AÇIKLAMASI

 • 17

  OCAK

  ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK VEFA KAMPI’NDA ANILDI

  Vatan için toprağa düşen kahraman şehitleri çeşitli programlarla sık sık yad eden Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, “Tematik Kış Kampları” kapsamında Erzurum’da düzenlenen Vefa Kampı’nda, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk’ü ağırladı.

 • 16

  OCAK

  “ŞAMPİYONLARIN İZİNDE” PROJESİ RİZE’DE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı "Şampiyonların İzinde” projesi, önemli başarılar elde etmiş sporcuları geleceğin yıldız adayları ile bir araya getirmeye devam ediyor. Proje’nin ikinci programında FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde tarihin en iyi oyuncusu seçilen, Kadın Basketbol Milli Takımımızın efsane oyuncusu Nevriye Yılmaz 19 Ocak’ta Rize’de genç sporcularla bir araya gelecek.

 • 15

  OCAK

  ''ALO 145'' SPORCULARIMIZIN HİZMETİNDE

  ‘’Alo 145 Sporcu Danışma Merkezi ’’ Gençlik ve Spor Bakanlığı Bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır.

 • 15

  OCAK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, KYK TEMATİK KIŞ KAMPLARI AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) 12 ilde 12 temayla başlattığı 3. Tematik Kış Kampı'nın açılışını Kocaeli’de gerçekleştirdi.

 • 15

  OCAK

  TRT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM EREN SİNEMA KAMPI’NA KATILDI

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen “KYK Tematik Kış Kampları” kapsamında düzenlenen Sinema Kampı 150 öğrencinin katılımı ile Sakarya’da başladı. 5 gün sürecek kampta önemli konukların katılımıyla Türk sinemasının dünü, bugünü ve yarını ele alınacak.