HABERARŞİVİ
 • 17

  ARALIK

  GENÇLER KUDÜS İÇİN SABAH NAMAZINDA BULUŞTU

  Kudüs için Esenlerli gençlerle sabah namazında bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlere önemli mesajlar verdi.

 • 15

  ARALIK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK AA'NIN "YILIN FOTOĞRAFLARI" OYLAMASINA KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Bakan Osman Aşkın Bak, haber kategorisinde "Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk", yaşam kategorisinde "Rize'de teleferikle ulaşım", spor kategorisinde ise "Türkiye'nin sevinci" fotoğraflarını seçti.

 • 15

  ARALIK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK KYK OLAĞAN GENEL KURULU’NDA KONUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) 79. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Bakan Osman Aşkın Bak, burada yaptığı konuşmada "KYK'nın geldiği nokta bizi gururlandırıyor. Bu yeterli mi, değil. Çok daha ileriye gitmemiz gerek" dedi.

 • 14

  ARALIK

  KYK GEZİLERİ KONYA VE ŞEB-İ ARUS İLE BAŞLIYOR

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun, gençlere tarih bilinci kazandırmak, kültürel ve manevi mekânları ziyaret ederek milletimizin ortak ruhunu yerinde yaşatmak amacıyla düzenlediği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin ilki 16 Aralık’ta Konya’da gerçekleştirilecek.

 • 14

  ARALIK

  DAMLA PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILACAK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen, 39 ilde gerçekleştirilen programlarda 870 gönüllü gençlerle birlikte yaklaşık 120 bin kişiye ulaşılan Damla Projesi’nin yılsonu değerlendirme toplantısı Ankara’da yapılacak. Ayrıca 15 - 19 Aralık tarihlerinde Altındağ İlçesi Örnek Mahallesi bölgesinde “Damla Projesi” uygulaması gerçekleştirilecek.

 • 13

  ARALIK

  ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ İLE 1500 AĞACIN KESİLMESİ ENGELLENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda evrak dolaşımından doğan zaman kaybını önlemek, iş gücü potansiyelini daha verimli kullanmak, kâğıt ve kırtasiye israfını önlemek amacıyla son 5 yıldır kullanılan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile 1500 ağacın kesilmesinin önüne geçildi.

 • 13

  ARALIK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK TFF 1. LİG KULÜP BAŞKANLARINI KABUL ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Vakfı Üyesi kulüp başkan ve yöneticilerini kabul etti.

 • 12

  ARALIK

  GENÇLER ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı dallarda kültür sanat yarışmaları düzenliyor.

 • 11

  ARALIK

  SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ KAYSERİ’DEYDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında Kırşehir’deki şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Kayserispor – Beşiktaş maçını tribünden izledi.

 • 11

  ARALIK

  FUTBOLUN EFSANELERİ ANKARA’DA GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin onuncu ve son programı 8 Aralık’ta Ankara’da gerçekleştirildi. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya geldi.

 • 10

  ARALIK

  BAKAN BAK'TAN ŞAMPİYON ATLETLERE TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 24. Avrupa Kros Şampiyonası'nda ülkemize 3 altın madalya getiren milli sporcuları tebrik etti.

 • 8

  ARALIK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, İŞİTME ENGELLİ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU SPORCULARI KABUL ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Temmuz ayında Samsun'da düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan sporcular ile federasyon yönetimini kabul etti.

 • 8

  ARALIK

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: “BİLİMDE, TEKNOLOJİDE, İNOVASYONDA ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’da düzenlenen Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'nda yaptığı konuşmada ülkemizin gelişmesi için sporda olduğu gibi teknolojide de gençlere yatırım yapacaklarını belirterek, “Bilimde, sanayide, teknolojide, inovasyonda şampiyonlar yetiştireceğiz.” dedi.

 • 8

  ARALIK

  KYK’LI GENÇLER TÜRKİYE’NİN YAKINDAN TANIDIĞI DOKTORLARLA BULUŞTU

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) bu yılki yeni programlarından olan “Kendine İyi Bak” başladı. Programlarda KYK’lı gençler, Türkiye’nin yakından tanıdığı doktorlarla buluştu.

 • 7

  ARALIK

  BÜROKRATLAR VETERANLARLA BİRLİKTE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İÇİN SAHAYA ÇIKTI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıkla mücadele kapsamında gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak amacıyla “Spor ile Hayata Bağlan” projesini hayata geçirdi. Projenin açılış maçında Bakanlık Bürokratları ile Veteran Futbolculardan oluşan takım, Altındağ Belediyespor Veteran takımı ile gösteri maçında karşı karşıya geldi.