HABERARŞİVİ
 • 23

  AĞUSTOS

  2017 ÜNİVERSİTELER YAZ OYUNLARI TAYVAN’DA SÜRÜYOR

  Tayvan’da devam eden 2017 Üniversiteler Yaz Oyunları'nda milli sporcularımızdan madalya haberleri gelmeye devam ediyor.

 • 23

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN BEŞİKTAŞ’A TEŞEKKÜR MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Engelli milli yüzücümüz Sefa Yurtkölesi’nin Beşiktaş futbolcusu Ricardo Quaresma ile görüşme hayalini gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne teşekkür etti.

 • 23

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN YASEMİN ADAR'A TEBRİK TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fransa’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 75 kiloda altın madalya kazanan Yasemin Adar’ı telefonla arayarak tebrik etti. Bakan Osman Aşkın Bak, Dünya Güreş Şampiyonalarında finale yükselen ve altın madalya kazanan ilk kadın Türk güreşçi olan Yasemin Adar için ayrıca tebrik mesajı yayımladı.

 • 22

  AĞUSTOS

  KYK YURT BAŞVURULARI SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Yurtlarında başvurular sona erdi. Başvuruda bulunan 368 bin 954 öğrenci içerisinden yerleştirme ve yedek sıralamalarının yapılması için tespit süreci başladı. Yerleştirmelerde ailenin gelir durumu, sosyal durum ve başarı kriterleri baz alınarak öğrencilerin durumu tespit ediliyor.

 • 22

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, SEFA’NIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, en büyük hayali Beşiktaşlı futbolcu Quaresma ile tanışmak olan bedensel engelli Sefa Yurtkölesi’ne verdiği sözü tutarak, Sefa’nın isteğini gerçekleştirdi. Sefa, Beşiktaş’ın antrenmanında Portekizli oyuncuyla buluştu.

 • 22

  AĞUSTOS

  HATİCE KÜBRA İLGÜN UNIVERSIADE ŞAMPİYONU OLDU

  Tayvan'da düzenlenen 29'uncu Dünya Üniversite (Universiade) Yaz Oyunları’nda Taekwondo kadınlar kategorisi 57 kiloda mücadele eden Hatice Kübra İlgün altın madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hatice Kübra İlgün için tebrik mesajı yayımladı.

 • 22

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, MİLLİ GÜREŞÇİ ATAKAN YÜKSEL’İ KUTLADI

  Fransa’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen stil 66 kiloda ülkemizi temsil eden Atakan Yüksel, bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla Dünya Üçüncüsü olan Milli Güreşçimiz Atakan Yüksel’i tebrik etti.

 • 22

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN RIZA KAYAALP’E TEBRİK TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fransa’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp’i telefonla arayarak tebrik etti. Bakan Osman Aşkın Bak, Milli Güreşçimiz için ayrıca tebrik mesajı yayımladı.

 • 22

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN TAHA AKGÜL’E SÜRPRİZ

  Dünya Güreş Şampiyonasına hazırlanan Serbest Güreş Milli Takımı kampını ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak, milli sporcu Taha Akgül ile görüştürdü.

 • 21

  AĞUSTOS

  BAKAN BAK, HENTBOL:U17 MİLLİ TAKIMINI TEBRİK ETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 17 Yaş Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Hentbol:U17 Kız Milli Takımını tebrik etti.

 • 21

  AĞUSTOS

  BAKAN BAK’TAN, MİLLİ SPORCU YILDIRIM’A TEBRİK

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 29. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları'nda eskrim branşında gümüş madalya kazanan Enver Yıldırım’ı tebrik etti.

 • 21

  AĞUSTOS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK: “MALAZGİRT BİR FETİH RUHUDUR, SÜRECİN BAŞLANGICIDIR”

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun tarafından Fatih Cami'nde düzenlenen etkinliğe katılan Bakan Osman Aşkın Bak, burada gençlere önemli mesajlar verdi.

 • 21

  AĞUSTOS

  DAMLA PROJESİ BİNLERCE KİŞİYE ULAŞTI

  Gençlik ve spor bakanlığı tarafından hayata geçirilen Damla projesi 14 ilde yapılan programlarda 280 gönüllü gençle birlikte yaklaşık 32.000 kişiye ulaştı.

 • 21

  AĞUSTOS

  FUTBOLUN EFSANELERİ ESKİŞEHİR'DE GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor" projesinin ikinci ayağı Eskişehir'de gerçekleşti.

 • 21

  AĞUSTOS

  BAKAN BAK’TAN DÜNYA ŞAMPİYONU BAŞAR’A TEBRİK TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 85 kiloda altın madalya kazanan Metehan Başar'ı telefonla arayarak tebrik etti.