HABERARŞİVİ
 • 20

  EKİM

  BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ JUDOCU BİLAL ÇİLOĞLU’NA KUTLAMA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Bilal Çiloğlu’nu kutladı.

 • 20

  EKİM

  BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK SPOR MEDYASI YÖNETİCİLERİYLE BULUŞTU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul’da spor medyasının yöneticileriyle bir araya gelerek, spor gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 • 19

  EKİM

  “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yeni dönemde uyuşturucu ile etkin mücadele için gençleri spora yönlendirici çalışmalara ağırlık vereceklerini söyledi.

 • 18

  EKİM

  GENÇ HALTERCİLERDEN MADALYA YAĞMURU

  Arnavutluk’ta düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nın üçüncü günü sonunda Türkiye 3 altın 10 gümüş ve 4 bronz olmak üzere 17 madalyaya ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yayımladığı mesajla milli haltercileri kutladı.

 • 18

  EKİM

  TÜRKİYE İLE FAS ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURULUYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Düzce Gençlik Merkezi ile Fas Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında düzenlenen ‘Kültürlerarası Öğrenme’ temalı gençlik değişiminin ikinci etabı Fas'ta gerçekleştiriliyor.

 • 17

  EKİM

  GENÇLERİMİZ KIRGIZİSTAN’DA GÖNÜL COĞRAFYAMIZI KEŞFETTİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Gençler Gönül Coğrafyamızı Keşfediyor” projesi ile gençler, ortak tarihlerini ve kültürel değerlerini yerinde görme fırsatı yakalıyor. Proje kapsamında Kırgızistan’a giden gençlerimiz tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etti.

 • 17

  EKİM

  BAKAN BAK’TAN SALDIRIYA UĞRAYAN GALATASARAY TARAFTARINA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Konya’da bir grup holiganın saldırısına uğrayan Galatasaray taraftarı Hakan Karaoğlu’nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 • 17

  EKİM

  DAMLA PROJESİ İLE 34 İLDE 85 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce yürütülen Damla Projesi, büyük ilgi görüyor. 24 Temmuz - 15 Ekim tarihleri arasında 34 ilde gerçekleştirilen programlarda 680 yerli ve yabancı gönüllü gençle birlikte yaklaşık 85 bin kişiye ulaşıldı.

 • 17

  EKİM

  “AFETE HAZIR TÜRKİYE EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ” IĞDIR’DA BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile AFAD işbirliğinde yürütülen “Afete Hazır Türkiye Eğiticilerin Eğitimi-17” programı, 100 gencimizin katılımıyla Iğdır Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor.

 • 17

  EKİM

  BALKANLARDA OSMANLI İZLERİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Balkanlarda Osmanlı İzleri" projesi başladı. Gençlerimiz, 6 balkan ülkesinde tarihi ve kültürel mekanları yerinde görme ve ziyaret etme fırsatı elde ediyor.

 • 17

  EKİM

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK ESKİŞEHİR’DE ŞEHİT CENAZESİNE KATILDI

  Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesinin ardından çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Seçkin Arıkan memleketi Eskişehir'de toprağa verildi. Cenaze törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da katıldı.

 • 16

  EKİM

  BAŞKENT’TE SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSEDİLER

  Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin ikinci ayağında Ankara’da Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasını tribünden izlediler.

 • 16

  EKİM

  AVRUPA GENÇLİK OYUNLARI'NDA 7 MADALYA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanan bedensel engelli milli sporcuları tebrik etti.

 • 16

  EKİM

  KYK KREDİ BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

  Yükseköğrenim öğrencilerinin merakla beklediği burs ve kredi başvuruları başladı. Başvurular, 16 – 24 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

 • 16

  EKİM

  BAKANLIK PERSONELİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde Acil Durum Ekipleri/İlkyardım Servisinde görevli ve gönüllü olarak katılan Bakanlık personeline Temel İlkyardım Eğitimi verildi.