‘TECRÜBE KONUŞUYOR İÇİMİZDEKİ KAHRAMANLAR’ İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ

04.10.2016
04.10.2016 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen "Tecrübe Konuşuyor Kahramanlar" projesi kapsamında  15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbeci askerlerine karşı kahramanlık örneği sergileyen Mehmet Köse, Şerife Boz, Mehmet Tahir İkiler ve İsmet Doğan'ın katılımıyla 03 Ekim 2016 Pazartesi günü İstanbul Sultanbeyli Kültür Merkezinde program düzenlendi. Programa Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın kızı Büşra Yıldırım Köylübay'ın yanı sıra milli eski futbolculardan Ali Gültiken, Semih Yuvakuran ve Feyyaz Uçar'da katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ve Veysel Çelikdemir'in kum sanatı video gösterisiyle başlayan program, İsmail Hakkı moderatörlüğünde devam etti.

“Eşimin kamyonunu alarak beraberimdeki insanlarla beraber Taksim'e gittim”
15 Temmuz Demokrasi Kahramanlarından Şerife Boz, "O gece meydanlarda tankın üzerine çıkarak ülkesine, devletine sahip çıkan gençleri görünce ben de eşimin kamyonunu alarak beraberimdeki insanlarla beraber Taksim'e gittim." diye konuştu.

“Daha önce hiç tank kullanmamıştım”
15 Temmuz' da darbeci askerlerin sürdüğü tankı ele geçirip kullanan Mehmet Köse, "Biz öyle bir milletiz ki zor zamanlarda her türlü imkansızlığın üstesinden geliriz. Daha önce hiç tank kullanmamıştım ancak bir şekilde o tankları kullanmayı başardım." dedi.

“Aktif spor hayatım ve Milli Takım kariyerim sona erdi ama hiç önemli değil”
15 Temmuz' da darbeci askerlerin kurşunlarıyla bacağından yaralanan Milli Karateci İsmet Doğan, "Başkomutan bizi meydanlara davet ettiğinde bizim başka vatanımız yok diyerek sokaklara çıktık. O gece ne annemi ne de ailemi düşünüyordum. Aklımda tek bir şey vardı; vatanım uğruna şehit olabilir miyim acaba. Darbecilerin kurşunlarıyla bacaklarımdan yaralandım. Aktif spor hayatım ve Milli Takım kariyerim sona erdi ama hiç önemli değil ben vatanım, milletim ve al bayrağım için feda olsun." ifadelerini kullandı.

"15 Temmuzu unutmamalıyız"
Mehmet Tahir İkiler, o gece Külliyede yaşadığı olayları anlatırken duygu dolu anlar yaşandı. Mehmet Tahir İkiler, bu acıyı yaşatanların hepsini Allah'a havale ediyorum derken "15 Temmuzu unutmamalıyız. Yaşadıklarımızı unutmamalıyız. Unutursak eğer Allah bizden hesabını sorsun." şeklinde konuştu.

Programın sonunda Başbakan Binali Yıldırım'ın kızı Büşra Yıldırım Köylübay, Sultanbeyli Belediyesi, Kartal Kaymakamı, İstanbul AK Parti İl Başkan Yardımcısı şehit yakınları ve gazilere Türk Bayrağı ve plaket takdim etti.