Bir buçuk yılını geride bırakan Gençlik ve Spor Bakanlığı yayını Gençlik Spor Dergisi, her ay olduğu gibi bu ayda birbirinden farklı içeriklerle okuyucusuyla buluştu. İlk sayısı 2012 yılının Ocak ayında çıkan dergi, her ay 100 bin baskı yapıyor. Dergide dosyalar, haberler ve röportajlarla spordan gençliğe, eğitimden kültür-sanata, sağlıktan tarihe kadar birçok konu yer alıyor.

Temmuz sayısında 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın Lozan’daki Aday Şehirler Resepsiyonu ve 17. Akdeniz Oyunları’nı kapağa taşındı. Zengin içeriği ile dikkat çeken dergi, bu ay 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Mersin’de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları’na geniş yer verdi. Dergide 40 sayfa yer bulan oyunlar, özel röportajlar ve hiçbir yerde bulunmayan veriler ile okuyucuların dikkatini çekiyor. 17. Akdeniz Oyunları’nın açılış ve kapanış seremonisi, oyunlarda elde edilen rekorlar ve kazanılan madalyalar, Kemal Arda Gürdal, Ümit Şamiloğlu, Servet Tazegül, Mete Kalkavan, Neslihan Yiğit ve Özge Bayrak ile yapılan çok özel röportajlar bulunuyor.  Oyunlarla ilgili olarak bugüne kadar işlenmemiş özel dosyalarda ilgi çekiyor. Akdeniz Oyunları’nın enleri ve ilkleri, Oyunlar Köyü mutfağı istatistikleri, 1971 yılında İzmir’de gerçekleştirilen oyunlardan bu yana neler değişti ve 17. Akdeniz Oyunları’nın unutulmaz kareleri okuyucuya sunuluyor.

Dergide ayrıca Salih Gülen, Ömer Sevinçgül ve Arzu Ekmekçi tarafından hazırlanan özel dosyalar, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Feridun Emecen ile yapılan röportajlar da bulunuyor. 

Bütün bu dosyalar, röportajlar ve daha fazlası Gençlik Spor Dergisi Temmuz sayısında.

Linkler :

Gençlik Spor Dergisi Temmuz Sayısı:http://dergi.gsb.gov.tr/sayi-19/#1

2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Aday Şehirler Resepsiyonu: http://dergi.gsb.gov.tr/sayi-19/#28

17. Akdeniz Oyunları: http://dergi.gsb.gov.tr/sayi-19/#40

Prof. Dr. Sedat Laçiner Röportajı: http://dergi.gsb.gov.tr/sayi-19/#102

Prof. Dr. Feridun Emecen Röportajı: http://dergi.gsb.gov.tr/sayi-19/#108