BAKAN KASAPOĞLU’NDAN PARALİMPİK SPORCULARA TAM DESTEK

05.09.2018
05.09.2018 Uluslararası organizasyonlarda madalya kazanan milli sporcuları makamında kabul eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli sporculara tam destek vererek, “Bakanlığımız, devletimiz, tüm imkânlarıyla sizlerin yanında olmaya devam edecek. Bu bakanlık sizin eviniz. Her zaman size kapımız, gönlümüz açık” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında gerçekleşen kabulde Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk de hazır bulundu. Yaklaşık bir saat süren kabulde milli sporcular, kendileriyle tek tek ilgilenen Bakan Kasapoğlu'na, kazandıkları madalyalar ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

“Gönlümüz ve Kapımız Size Her Zaman Açık”
Milli sporcuların uluslararası alanda elde ettikleri bu başarıların Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Sizler bizler için bir gurur kaynağısınız. Bakanlığımız, devletimiz, tüm imkânlarıyla sizlerin yanınızda olmaya devam edecek. Cumhurbaşkanımız da sizlerle büyük gurur duyuyor. İnşallah hedefleriniz doğrultusunda tüm imkânlarımızı sizler için seferber edeceğiz. Devlet, sizler için var. Ülkemizin kaynakları sizler için var. Yaptığımız çalışmaları daha da arttıracağız. Bu bakanlık sizin eviniz. Her zaman size kapımız, gönlümüz açık” şeklinde konuştu.
Bakan Kasapoğlu'nun bir araya geldiği paralimpik sporcuların isimleri ise şöyle: 

“Sümeyye Boyacı, Sevilay Öztürk, Beytullah Eroğlu, Hamide Kurt Doğangün, Zeynep Acet, Musa Davulcu, Rabia Cirit, Bahattin Hekimoğlu, Naci Yenier, Merve Nur Eroğlu, Erdoğan Aygan, Taner Eren ve Bülent Korkmaz.”