FUTBOLUN EFSANELERİ SİNOP'TA GENÇLERLE BULUŞUYOR

28.08.2018
28.08.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi tüm hızıyla sürüyor. Aktif futbol hayatına nokta koyan Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin’in katılımıyla, Erzincan ve Adıyaman’da gerçekleştirilen ilk iki programa yaklaşık 10 bin gencimiz katılmıştı. Büyük ilgi gören projenin üçüncü programı 28 – 29 Ağustos tarihlerinde Sinop’ta gerçekleştirilecek.

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi, gençlerimizin aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmelerini, spora karşı ilgilerinin arttırılmasını, sporun teşvik edilmesini ve gençlerin sosyal hayata etkin katılımını amaçlıyor. Proje ayrıca,  Ceza ve İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklu bulunan gençlerin sosyal rehabilitasyonuna katkı sağlamayı da hedefliyor.

Sinop’ta 28-29 Ağustos’ta gerçekleştirilecek programın ilk gününde, Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin’in katılımıyla bir panel düzenlenecek. Panele amatör spor kulüpleri sporcuları ve yöneticileri ile spora ve futbola ilgi duyan tüm gençlerimiz katılacak. Panelde gençlerimiz aktif spor hayatları süresince bir çok ulusal ve uluslararası başarı kazanan milli sporcularımızın yaşadıklarını kendilerinden dinleyecek ve tecrübelerinden faydalanacak. Daha sonra efsane futbolcularımız şehir merkezinde vatandaşlarımızla bir araya gelecek. Etkinlik kapsamında ayrıca  amatör spor kulüpleri, gençlik merkezi üyesi gençler ve diğer gençlerden oluşan karma takımlar arasında bir gösteri maçı de düzenlenecek.

Programın ikinci günü etkinliği ise Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirilecek. Burada düzenlenecek panelin ardından efsane futbolcular, tutuklu ve hükümlü gençlerle bir gösteri maçı yapacak. Projenin cezaevlerinde düzenlenen ayağında, tutuklu ve hükümlü gençlerin sivil hayata intibaklarına, dezavantajlılık durumlarının belli ölçüde normalleşmesine katkı sağlanması hedefleniyor. Projeyle ayrıca, “Ceza ve İnfaz Kurumlarında” kalan gençlerin tutuklu ve hükümlülüklerinin sona ermesinden sonra, hayatın normal akışına intibaklarının hızlandırılması da amaçlanıyor.

“Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi, Çorum (12-13 Eylül), Çanakkale (26-27 Eylül), Mardin (10-11 Ekim), Muğla (17-18 Ekim), Hatay (31 Ekim-1 Kasım), Antalya (14-15 Kasım) ve İstanbul (05-06 Aralık) illerinde düzenlenecek programlarla devam edecek.