Bakan Osman Aşkın Bak törende yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her tarafına spor tesisleri kazandırdıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin önemli tesisler kazandığını kaydeden Bakan Osman Aşkın Bak, “Bakanlık olarak en modern buz pateni tesisini Zeytinburnu Belediyesi ile yapıyoruz. O da tamamlanınca ülkemize eser olarak katılacak. Yıkımına başlanan Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yerine büyük bir basketbol tesisi kuruyoruz. Bu tesislerin hepsi Zeytinburnu'na değer katacak” dedi.

Zeytinburnu’nun artık bir spor merkezi haline geldiğini belirten Bakan Osman Aşkın Bak, “Mahalli idarelerin gençlere bu tür imkanları sağlaması da çok önemli. Amatör spor kulüplerine ve gençlere verdiği destekten dolayı sayın başkana teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bakan Osman Aşkın Bak, sporda uyuşturucuyla mücadelenin önemine de dikkat çekerken, sözlerine şöyle devam etti:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucuyla mücadele birinci önceliğimiz. Sokaklarda biz olacağız. Burası gençlerin gelebileceği, onlara sosyal aktivite imkanı sağlayan bir tesis. Spor yapan gençlerin uyuşturucudan uzak kalacağı bir ortam. Bu tesislerde gençlerimiz yalnız kalmayacak. Gençler burada spor yaparak kendi vücutlarını tanıyacak. O vücuda zarar vermek istemez. Sporun birleştirici gücü çok önemli. Terör örgütleri, uyuşturucu vasıtasıyla gençleri zehirliyor. Onları kendilerine militan haline getiriyorlar. Sokakları uyuşturucu çetelerine ve terör örgütlerine bırakamayız. O yüzden bu tesislerin sayısının artmasına ihtiyacımız var. Burada muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve mahalli idarelere görev düşüyor. Hep beraber bunu başaracak güçteyiz."

Bakan Osman Aşkın Bak, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, yaralanan askerlere de geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yaptığı açıklamanın ardından çocukları da yanına alarak diğer davetliler ile tesisin açılış kurdelesini kesti.