FUTBOLUN EFSANELERİ ANKARA’DA GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin onuncu ve son programı 8 Aralık’ta Ankara’da gerçekleştirildi. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya geldi.

11 ARALIK 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin onuncu ve son programı 8 Aralık’ta Ankara’da Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlendi.

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi, ülkemizdeki ceza ve infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sunmayı amaçlıyor.

Proje süresince gerçekleştirilen faaliyetlerin tutuklu ve hükümlü gençler için unutulmaz bir hatıra olmasının yanında, onların sivil hayata intibaklarına da katkı sağlaması hedefleniyor.??Projenin, 2017 yılının ilk programı 28 Temmuz’da Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Program daha sonra sırasıyla, 18 Ağustos’ta Eskişehir, 7 Eylül’de Şanlıurfa, 5 Ekim’de Gaziantep, 26 Ekim’de Van, 3 Kasım’da Manisa, 16 Kasım’da Bursa’da, 23 Kasım’da Bolu’da ve 30 Kasım’da Kahramanmaraş’ta düzenlendi. 2017’nin 10. Ve son programı da 8 Aralık’ta Ankara’da Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlendi.??Aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolculardan Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin program öncesinde Sincan Gençlik Merkezinde gençlerle bir araya geldi.

Efsane Futbolcuların panelistliğinde gençlerle bir söyleşi de gerçekleştirildi. Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali dinletisi ile devam eden program, efsane futbolcular ile hükümlü gençler arasında oynanan gösteri maçı ile sona erdi.