BAKAN BAK'TAN ŞAMPİYON ATLETLERE TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 24. Avrupa Kros Şampiyonası'nda ülkemize 3 altın madalya getiren milli sporcuları tebrik etti.

10 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
24. Avrupa Kros Şampiyonası'nda Türkiye, erkeklerde Kaan Kigen Özbilen, kadınlarda ise Yasemin Can'ın kazandığı altın madalyaların yanı sıra erkekler de takımlar kategorisinde şampiyon oldu.

Slovakya’nın Samorin kasabasında düzenlenen şampiyonada, büyükler, 23 ve 20 yaş altı kategorilerinde yarışlar yapıldı.

Yasemin'den üst üste 2. şampiyonluk

Kadınlar 5 bin ve 10 bin metrede Avrupa 23 yaş altı şampiyonu Yasemin Can, parkuru 26 dakika 48 saniyede bitirdi. Milli sporcu, 2016'dan sonra bu yıl da Avrupa kros şampiyonluğuna ulaştı.

Bakan'dan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 24. Avrupa Kros Şampiyonası'nda ülkemizi 3 altın madalya kazandıran milli sporcular için bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Bak mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Slovakya'da düzenlenen 24. Avrupa Kros Şampiyonası'nda bizlere şampiyonluk sevinci yaşatan Kaan Kigen Özbilen, Yasemin Can ve erkek milli takımını gönülden kutluyorum. Uluslararası arenada elde ettikleri bu başarılarla ülkemize büyük bir gurur yaşatan tüm milli sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu önemli başarıların, milli sporcularımızı için büyük bir motive kaynağı olacağına ve gelecek nesiller adına çok kıymetli referans olacağına inancım tamdır. Avrupa'da ay yıldızlı bayrağımızı büyük bir başarıyla temsil eden tüm sporcularımıza şahsım ve milletim adına teşekkür eder spor yaşamlarında başarılar dilerim."