“SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE” PROJESİ ANTALYA’DA

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında Ankara’daki şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Antalyaspor - Fenerbahçe maçını tribünden izleme fırsatı bulacak.

24 KASIM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni projesi “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında 26 Kasım Pazar akşamı oynanacak Antalyaspor – Fenerbahçe karşılaşmasını tribünden izleyecek.  

“Spor İle Hayata Gülümse” Projesi kapsamında Ankara’da Antalya’ya gelecek çocuklar, ilk olarak Antalya’nın tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını bulacaklar. Çocuklar, daha sonra saat 19.30’da Antalya Stadyumunda oynanacak olan Antalyaspor – Fenerbahçe maçını tribünden izleyecek.

“Spor ile Hayata Gülümse” projesi ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor. 

Projenin ülke genelinde ilgi ve merak uyandıran ve takip edilen bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu, Basketbol Federasyonu ve Voleybol Federasyonu ve farklı branşlardaki spor kulüpleri, “Spor ile Hayata Gülümse” projesine destek veriyor. Türk Hava Yolları da “Spor ile Hayata Gülümse”  projesinde çocukların ulaşım sponsoru olarak projeye katkı sağlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi ile çocuklar Türkiye – İzlanda Milli Maçını, Gençlerbirliği – Beşiktaş karşılaşmasını, Galatasaray- Fenerbahçe derbisini, Trabzonspor – Galatasaray maçını, Osmanlıspor - Fenerbahçe maçını, Türkiye – Arnavutluk Milli Maçını, Fenerbahçe – Vakıfbank arasında oynanan Şampiyonlar Kupası voleybol maçını ve M.Başakşehir  – Galatasaray mücadelesini seyretme imkânını buldular.