“SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE” PROJESİ TRABZON’DA

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Trabzonspor - Galatasaray maçını tribünden izleme fırsatı bulacak.

25 EKİM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni projesi “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Trabzonspor Kulübü’nün misafiri olarak 29 Ekim Pazar akşamı oynanacak Trabzonspor - Galatasaray karşılaşmasını tribünden izleme fırsatı bulacak. 

“Spor İle Hayata Gülümse” Projesi kapsamında Bayburt’tan Trabzon’a gelecek çocuklar, ilk olarak Trabzon’un tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını bulacaklar. Çocuklar, daha sonra saat 19.30’da Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde oynanacak olan Trabzonspor - Galatasaray maçını tribünden izleyecek.

“Spor ile Hayata Gülümse” projesi ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor. 

Projenin ülke genelinde ilgi ve merak uyandıran ve takip edilen bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu, Basketbol Federasyonu ve Voleybol Federasyonu ve farklı branşlardaki spor kulüpleri, “Spor ile Hayata Gülümse” projesine destek veriyor. 

“Spor ile Hayata Gülümse” projesinde önceki haftalardaki programlara katılan çocuklar Eskişehir’de oynanan Türkiye – İzlanda Milli maçını, Ankara’da yapılan Gençlerbirliği – Beşiktaş karşılaşmasını, Türk Telekom Stadyumu’nda oynanan Galatasaray – Fenerbahçe derbisini ve Fenerbahçe – Vakıfbank arasında oynanan Şampiyonlar Kupası voleybol maçını seyretme imkânı bulmuşlardı.