BAKAN KASAPOĞLU "GENÇLERİMİZLE YARINLARA DAHA GÜÇLÜ YÜRÜYECEĞİZ"

04.01.2020
04.01.2020

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde, Sarıkamış Harekatı'nın 105. yılı anma etkinlikleri kapsamında şehitler anısına yapılan meşaleli kayak gösterisine katıldı.

Bakan Kasapoğlu, ‘’Sarıkamış'ta 105 yıl önceki şehadet yürüyüşünü anmak üzere bir arada olduklarını belirterek, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen gençlerimizin buna katılması, geleceğimiz adına, yarınlar adına umut vericidir. Bu kutsal emaneti gençlerimizin devralmasıyla yarınlara daha güçlü yürüyeceğiz." dedi.

Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, ellerindeki meşalelerle, kayak merkezinden indi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bitiş noktasında ellerine aldıkları meşalelerle, metal üzerine gazlı bezle hazırlanan "Sarıkamış 105. Yıl" yazısını ateşledi.

Bu anlamlı yürüşüyüşü gerçekleştirmenin kendilerine nasip olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu’’Şehadete yürüyüşü hissetmek, bu bilinci, ruhu diri tutmak adına bu faaliyet çok anlamlı ve önemli. Her yıl buraya gösterilen teveccühün farklı ve güçlü bir şekilde artması bizleri mutlu ediyor’’ dedi.