YÜCEL SEÇKİNER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

26.06.2019
26.06.2019

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski Spor Bakanlarından Yücel Seçkiner’in cenaze törenine katıldı.

Vefat eden eski Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner için ilk tören TBMM'de düzenlendi. Törene, Seçkiner'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanvekilleri Celal Adan ve Levent Gök ile bazı milletvekilleri ve TBMM çalışanları katıldı.

TBMM’deki törenin ardından Seçkiner için Ahmet Hamdi Akseki Camii'nde askeri tören düzenlendi. Öğle vakti kılınan cenaze namazına, Seçkiner'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Dr Mehmet Muharrem Kasapoğlu, eski bakanlardan Osman Aşkın Bak, Murat Başesgioğlu, Hikmet Sami Türk, askeri yetkililer ve bazı sporcular katıldı.

Cenaze namazı sonrası Seçkiner'in Türk Bayrağı’na sarılı naaşı, askerlerin omzunda top arabasına alındı. Top arabası, arkasındaki kortej eşliğinde camii avlusundan ayrıldı.

Askeri törenin ardından Yücel Seçkiner'in cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi.

Yücel Seçkiner kimdir?

Eski Devlet Bakanlarından Yücel Seçkiner 1936 yılında Gaziantep'te doğdu. Jandarma Subay ve Astsubay Okulları'nda öğretim görevlisi ve Öğretim Kurul Başkanı olarak çalışan, sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Şube Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne getirilen Seçkiner, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Danışmanlığı, Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü ve Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 19, 20 ve 21. Dönemlerde Ankara Milletvekili olarak Parlamentoya giren Seçkiner, TBMM İdare Amirliği ve Meclis Başkanvekilliğinin yanı sıra 55. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.