“HİÇBİR HAİN PLAN BU MİLLETİ ESİR ALAMAZ”

28.09.2018
28.09.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından adeta yeni bir Türkiye'ye uyandıklarını ifade ederek, “Bu ülkenin ne kadar büyük olduğunu, bu aziz milletin istiklali ve istikbali konusunda nasıl bir dirayete sahip olduğunu bir kere daha idrak ettik. Biliyoruz ki Türkiye'nin geleceğe yürüyüşünü Allah'ın izniyle hiç bir güç durduramaz. Hiçbir hain plan bu milleti esir alamaz” diye konuştu.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevlendirmesinin ardından memleketi Kula’ya ilk ziyaretini gerçekleştirdi. 

Bakan Kasapoğlu, Kula’daki temasları kapsamında ilk olarak Kula Şehitliği'ne ziyarette bulundu, dua etti. Bakan Kasapoğlu, Kula Kaymakamlığı ve Belediyeyi ziyaretinin ardından Kula Doğalgaz Merkez Şebeke Temel Atma Törenine katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, bugün Türkiye’yi baştanbaşa saran tesisleşme ve kalkınma hamlesinin temelinde bu aziz millete hizmet aşkı yattığını ifade ederek,“İşte bu aşkla hem memleketimize hem ülkemize hizmette sınır tanımayacağız. Çünkü biliyoruz ki, bu makamlar bize milletimizin emanetidir.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, işlerinin yalnız “bugün”le sınırlı olmadığını belirterek, “Görevimiz, bugün atacağımız adımlarla, ülkemizi geleceğe hazırlamak... Bu anlamda yükümüz ağır, görevimiz çetin fakat bir o kadar değerli.” diye konuştu.

“Biz bu memleketin her köşesine hizmet etmeyi boynumuza borç biliyoruz”

Kula’da çok önemli bir hizmetin ilk adımına şahitlik etmenin kendisi için ayrıca gurur verici olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, şöyle dedi:

“İlçe merkezinin doğalgaz borularının döşeneceği bu günde toprağa ilk kazmayı vurmak bize nasip oldu. Kula'ya hayırlı olmasını, bereket getirmesini diliyorum. Gün gelmiş zorluklar yaşamış, harp görmüş, işgallere maruz kalmıştır. Fakat her seferinde üstündeki ölü toprağını savurmayı bilmiş, yarınlara her daim aynı inanç ve kararlılıkla yürümüştür. Kula efelerinin torunları, dün canları pahasına istiklal müdafaasında yiğitçe mücadele ettiler. Biliyoruz ki bugün de memleketimizin istikbali ve bekası için aynı inançla bu ülke için çalışıyor, üretiyorlar. Bu Kula'ya hizmet bizim için şereflerin en büyüğü, bunun için Rabbime şükrediyorum. Biz bu memleketin her köşesine hizmet etmeyi boynumuza borç biliyoruz.”

Bakan Kasapoğlu, Spor Toto Başkanlığı görevindeyken, Kula’nın çocukları bu şehrin geleceğini birer yıldız gibi aydınlatsınlar diye, yarım kalmış okul inşaatlarının tamamlanması için katkı sağladıklarını, Kula için atılan adımlarda taş üstüne taş koymaya özen gösterdiklerini ifade ederek,

“Kula'nın çocukları sportif imkânlardan faydalanabilsin diyerek güç birliği yaptık; sahalar kurduk, var olan tesislerimizin eksiklerini giderdik. Çünkü o çocuklar Kula'nın geleceği, Türkiye'nin geleceği” şeklinde konuştu.

Manisa’nın, Kula’nın ve diğer ilçelerin ne eksiği varsa hepsini tek tek gidermek için çalışmaya devam edeceklerine işaret eden Bakan Kasapoğlu, “Madem ki bu millete hizmet için yola çıktık, taş üstüne taş koymadığımız günün hesabını Allah bizden sorar. Biz bu emaneti taşımanın zorluğunu bilerek yola çıktık. Daima yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Bakanlığımız sizlerin, bilhassa genç kardeşlerimin evidir, yuvasıdır. Kapımız da, gönlümüz de sizlere daima açıktır” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir hain plan bu milleti esir alamaz”

Bakan Kasapoğlu, 15 Temmuz’dan sonra adeta yeni bir Türkiye'ye uyandıklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ülkenin ne kadar büyük olduğunu, bu aziz milletin istiklali ve istikbali konusunda nasıl bir dirayete sahip olduğunu bir kere daha idrak ettik. Biliyoruz ki Türkiye'nin geleceğe yürüyüşünü Allah'ın izniyle hiç bir güç durduramaz. Hiçbir hain plan bu milleti esir alamaz. Biz bu ülkenin her insanına ayrı ayrı inanıyor ve güveniyoruz. Bizim siyasetimizin odağı insandır, millettir. Biz her alanda güçlü, tarihine yakışır yeni bir Türkiye inşâ etmenin derdindeyiz. Sizlerden aldığımız emaneti hakkıyla taşımanın ve bu ülkenin kaynaklarını bu milletin hizmetine harcamanın derdindeyiz.”

Çıktıkları bu yolda dua ve desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Makamlar mevkiler gelip geçer, aslolan kubbede hoş bir sadâ bırakmayı başarabilmektir” dedi. 

Konuşmasında hemşehrilerine ayrıca teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kula'nın bir evladı olarak yıllar sonra da hayırla yâd edilirsek, bizim için bundan daha büyük bir bahtiyarlık yoktur. Kula bizim gözbebeğimizdir, Manisa toprağımız, memleketimizdir. Gönlümüz daima sizinledir. Evladınızı muhabbetle bağrınıza bastınız, sizlere teşekkür ediyorum. Bir an evvel çalışmaların tamamlanması ve doğalgaz hizmetine kavuşmanız için gereken neyse hem Başkanımız, hem biz yapacağız. Bilin ki baba ocağımızla Ankara arasında bir gönül köprüsü kurulmuş durumdadır.”

Bakan Kasapoğlu, konuşmasının ardından, protokol üyeleri ile birlikte temel atma törenini gerçekleştirdi. 


Bakan Mehmet Kasapoğlu memleketi Kula’da ziyaretlerde bulundu

Temel atma töreninin ardından Kula'ya yapılan yatırımları yerinde görmek amacıyla İbrahim Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giden Bakan Kasapoğlu'nu burada okul öğrencileri karşıladı. Öğrenciler ile birlikte bir süre sohbet eden ve hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Kasapoğlu, öğrencilerin isteklerini dinleyerek en kısa süre içerisinde taleplerin yerine getirileceğinin sözünü verdi.Bakan Mehmet Kasapoğlu, okul incelemesinin ardından Kula'da, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yaptırılan spor kompleksini ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, spor kompleksinin tamamlandığında Ege Bölgesi'nin parlayan yıldızı haline geleceğini ifade etti. 

Spor kompleksi inşaatının en kısa süre içerisinde tamamlanarak Kulalıların hizmetine açılması için çalışmaların hızlandırılması talimat veren Bakan Kasapoğlu, bu konunun yakın takipçisi olacağını vurguladı.

Bakan Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevinde iken Kula'ya kazandırdığı bir diğer hizmet olan Jeopark Sentetik çim sahada da incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu, burada kendisini bekleyen gençlerle de bir süre sohbet etti.

Bakan Kasapoğlu hemşehrilerine aşure dağıttı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kula İlçe ziyareti kapsamında İlçe Esnafına da ziyarette bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.

Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, esnaf ziyareti sırasında hemşehrilerine aşure dağıttı.