BAKAN KASAPOĞLU’NDAN FİLENİN SULTANLARI’NA MORAL ZİYARETİ

22.08.2019
22.08.2019

Ankara Spor Salonu'nda milli takımın antrenmanını ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, oyuncular, teknik ekip ve yetkililerle bir araya gelirken şampiyona öncesinde milli sporculara başarılar diledi.

Bakan Kasapoğlu, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, tüm branşlarda olduğu gibi voleybolda da çok güzel gelişmeler olduğunu dile getirerek, "Önemli bir dönemin arifesinde sizleri görmek, hem hasbihal etmek hem de başarılar dilemek istedim. Sizlerle her zaman övünüyor, onur ve gurur duyuyoruz. Sizlerin başarısı, bizlerin göğsünü kabartıyor. İnşallah bu şampiyonadan da hem ülkemizi hem de milletimizi mutlu ederek çıkacağız. Ona inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

“spor organizasyonları noktasında ciddi mesafeler katettik”

Türkiye'nin spor organizasyonları konusunda çok ciddi mesafeler katettiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız bu anlamda bizlerin en büyük motivasyon kaynağı. Kendilerinin selamını ve başarı dileklerini de sizlere iletmek istiyorum. Hakikaten ülke olarak spor organizasyonları noktasında çok çok ciddi mesafeler katettik. Voleybolda hem ev sahipliği yapacağız hem de sizlerle birlikte mücadele edeceğiz. Ülkemiz bu şampiyonayı inşallah çok güçlü bir şekilde bitirecek. Amacımız bir spor ülkesi haline gelmek. Spordaki başarılarımızı daha yukarılara taşıyıp, bu süreci taçlandırmak istiyoruz."

“Voleybolda da bizi çok güzel başarıların beklediğine inanıyorum”

Milli takıma, 82 milyon Türkiye vatandaşıyla birlikte destek vereceklerini aktaran Bakan Kasapoğlu, "Voleybolda da bizi çok güzel başarıların beklediğine inanıyorum. Hem iyi bir ev sahibi olacağız hem de en güçlü ve en başarılı şekilde organizasyondan ayrılacağız. Gerek tribünde gerekse ekran başında sizi destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, konuşmasının ardından Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Üstündağ, teknik ekip ve oyuncularla birlikte “Türkiye” tezahüratı yaptı.