BAKAN KASAPOĞLU; “DİYARBAKIR’DA HAVUZU OLMAYAN İLÇE KALMAYACAK”

07.03.2019
07.03.2019 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Diyarbakır'da yüzme havuzu olmayan ilçelerde yüzme havuzu sözü verdim, 6 ay içerisinde Diyarbakır'da havuzu olmayan ilçe kalmayacak. Sizlerle birlikte yüzme şampiyonları yetiştireceğiz.” dedi.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Diyarbakır’ın Dicle ve Hani ilçelerindeki temaslarının ardından merkezdeki Kent Meydanı'na geçerek Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı çeşitli dallarda kurs gören sporcularla bir araya geldi. 

Burada öğrencilere konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, sporun evrensel barış dilini teröre karşı, ayrımcılığa karşı, bağımlılığa karşı, uyuşturucuya karşı sanal bağımlılığa karşı kullanacaklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Diyarbakır'da yüzme havuzu olmayan ilçelerde yüzme havuzu sözü verdim, 6 ay içerisinde Diyarbakır'da havuzu olmayan ilçe kalmayacak. Sizlerle birlikte yüzme şampiyonları yetiştireceğiz. Bizler sporla birlikte sporun o evrensel barış dilini teröre karşı, ayrımcılığa karşı, bağımlılığa karşı, uyuşturucuya karşı sanal bağımlılığa karşı kullanacağız. Gençlerimiz çok daha diri bir zihinle çok daha sağlıklı vücutlarla geleceğe daha güçlü rekabet gücü daha yüksek, aydın bireyler olarak yetişecekler inşallah.”

"Kaykay pisti inşaa edeceğiz"

Kaykay branşının 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda sporseverlerle buluşacağını anımsatan Kasapoğlu, “Bu gördüğümüz tablo Diyarbakır'ın spor şehri olduğunu herkese ispat eden bir tablo bizde bunu, daha da ileriye taşıma noktasında karalıyız. Olimpik bir branş olarak kaykay, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda sporseverlerle buluşacak, bu çerçevede biz Diyarbakır'ımızı kaykay noktasında önemli bir merkez olarak kabul ettik. Diyarbakır'da kaykayla ilgili ulusal ve uluslararası kaykay organizasyonunu gerçekleşmesi için yeni bir pist inşa edeceğiz.” dedi.

Bakan Kasapoğlu kaykay boyaması yaparak, kaykaylar üzerine desen verdi. Bakan Kasapoğlu, meydanda sohbet ettiği gençlere kaykay da hediye etti.