BAKAN KASAPOĞLU DİYARBAKIR'DA

06.03.2019
06.03.2019 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bugüne kadar olduğu gibi Diyarbakırlı kardeşlerimize, gençlerimize, kadınlarımıza hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehirden dünya çapında şampiyonlar çıkaracağız inşallah" diye konuştu.

Adıyaman’dan akşam saatlerinde geldiği Diyarbakır Kayapınar ilçesinde, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, düsturlarının, felsefelerinin ve inançlarının önce millet, önce memleket olduğunu, bunun için yola çıktıklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar olduğu gibi, Diyarbakırlı kardeşlerimize, gençlerimize kadınlarımıza hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışacağız. Bu şehirden dünya çapında şampiyonlar çıkaracağız inşallah. Gençlerimizi ilim, sanat ve spora güçlü hazırlamak için daha iyi yetiştireceğiz. Gençlik merkezleriyle, spor salonlarıyla, yüzme havuzlarıyla, pek çok imkanla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Diyarbakırlı gençlerimizin
yanında olacağız.”

“Gençlerimizin gözündeki parıltıyı, aydınlığı artırmaya devam edeceğiz"

Diyarbakır'da temaslarını sürdüren Bakan Kasapoğlu, Dicle ilçesinde yaptığı konuşmada ise Diyarbakır'ın Türkiye demek olduğunu ifade ederek, "Siz gönüllerimizdesiniz, kalplerimizdesiniz. Sizlere hizmet etmek, sizler için çalışmak bizim için ayrı bir onur, ayrı bir şeref demektir" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Diyarbakır'a, Diyarbakır'ın ilçelerine, Dicle'ye gençler, kadınlar için kazandırdıkları spor tesislerinin sayısını artırmaya devam edeceklerini aktararak, "Gençlerimizi daha iyi yetiştirmek için, bu coğrafyayı daha güçlü temsil etsinler, daha iyi rekabet etsinler diye gençlik merkezlerimizle, eğitim yuvalarımızla ışık saçmaya, onların gözündeki parıltıyı, aydınlığı artırmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu hizmetleri milletin emrine amade kılarak yaptıklarını dile getiren Kasapoğlu, yeni projelerle, yerel yönetimlerle daha güçlü iş birliğiyle, birlik ve beraberlikle, gençlere, yarınlara hizmet için beraber var olmaya devam edeceklerini aktardı.

“Dicle’deki futbol sahası eksikliğini hızlı bir şekilde gidereceğiz”

Bakan Kasapoğlu, sporun çok önemli olduğunu, Bakanlık olarak sporun her branşına çok önem verdiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

"Futbol sahası noktasında burada eksiklik var, hızlı bir şekilde onu inşa edeceğiz. Bakanlık olarak 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' diye bir proje başlattık. Diyarbakır'dan da yüzme alanında şampiyonlar çıkarmak istiyoruz. Burada havuz yok. Dicle'den yüzme şampiyonları çıkarmak için inşallah yılsonuna kadar, siz aziz Piranlı kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Gençlerimizin yarınları, eğitimi bizim için çok önemli. Buradaki gençlik merkezini sizler için inşallah faaliyete geçireceğiz. Kadınlarımız kendi alanlarıyla ilgili faaliyetlerde bulunacak. Gençlerimiz lisan, gelişim ve kültür sanat alanında eğitim alacak. Orada kütüphane açacağız. Buradan gece gündüz istifade edecekler."

Bakan Kasapoğlu, Hani İlçesinde vatandaşlarla buluştu

Diyarbakır'da temaslarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. 

Bakanlık olarak bölgeye yaptıkları yatırımların kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, gençleri kazanmak ve geleceğe daha güçlü hazırlamak için çalışacaklarını bildirdi.

İlçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Bakan Kasapoğlu, "Size olan sevdamız hiçbir zaman bitmez. Sizlerin ihtiyaçları oldukça, ne istiyorsanız, ne gerekiyorsa, her birini sizlerin hizmetine sunmak için her daim hazır edeceğiz. Sevginin, barışın, medeniyetin şehrine güller ve laleler ne güzel yakışır.” diye konuştu. 

"Sağlıktaki sorunları, ulaşımı, sanayiyi, çok sıfırlı Türk lirasını, hastanelerdeki kuyrukları, yolları, çamurları, çukurları hatırlıyor musunuz? Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan geldi, 2002'de enkaz altındaki Türkiye'yi çıkardı." diyen Bakan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünyadaki zulme, emperyalist sömürge odaklarına karşı dik durduğunu ve meydan okuduğunu söyledi.

Daha sonra Bakan Kasapoğlu, Hani İlçesinde esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.