"GENÇLİK MERKEZLERİ SİZİN EVİNİZ GİBİ OLACAK"

05.03.2019
05.03.2019 Bakan Kasapoğlu, Adıyaman'da Türkiye Petrolleri Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gençlerle Demokrasi Buluşması"nda yaptığı konuşmada, gençlerin internette çok vakit geçirdiğini belirterek, onlara kitap okumaları ve spor yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Gençleri donanımlı yetiştirecek projeler yapmaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezlerinin önemine dikkati çekerek, 2002'de 5 olan gençlik merkezi sayısını 300'e çıkardıklarını belirtti.

Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezlerinde birçok etkinliğin olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Bu merkezler uluslararası düzeyde. Sizler daha fazlasını hak ediyorsunuz. İnşallah önümüzdeki süreçte okullara, üniversitelere de gençlik merkezleri açacağız. Gece gündüz açık olacak. Ne tür projeler istiyorsanız biz size sağlayacağız. Gençlik merkezleri sizin eviniz gibi olacak. Bu misyonu, kaliteyi, hizmet statüsünü daha yukarılara taşıyacağız. Siz gençler, bizim umudumuzsunuz. Tüm imkanları kullanacağız."

"Beden eğitimi derslerini verimli kılacağız"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, beden eğitimi derslerini daha verimli hale getirmek için Mili Eğitim Bakanlığı ile çalışma başlattıklarını belirterek, "Seçimden önce tamamlayıp, protokol imzalayacağız. Branşlara göre antrenörler olacak. Beden eğitimi derslerini verimli kılacağız. Sporu engelleyen mevzuatlarla ilgili düzenlemeler olacak. Yeter ki siz spor yapın." diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, sokak basketbolu turnuvaları düzenleyeceklerine ve bunun ilkini de Adıyaman'da gerçekleştireceklerine değinerek, Adıyaman'da kadınlar için fitness salonu da kuracaklarını belirtti.

Bakan Kasapoğlu’ndan öğrencilere ‘derbi’ sözü

Yaklaşık 40 öğrenciyi Fenerbahçe-Galatasaray derbisine götürme sözü veren Bakan Kasapoğlu, 31 Mart’taki yerel seçimlere ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin, seçimlere katılma oranı açısından Avrupa ve ABD'nin çok önünde bulunduğunu, bunun da ülke demokrasisinin kökleştiğinin göstergesi olduğunu ifade etti. 

"Adıyaman'dan dünya şampiyonları çıkartacağız"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Adıyaman’daki ziyaretleri kapsamında  Kahta'da Şehit Murat Toprak Ortaokulunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasında gençlere başta spor tesisleri olmak üzere tüm imkanları kullanmaları çağrısında bulunan Bakan Kasapoğlu, "Sporun engel tanımayan ruhuyla kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli, engelsiz demeden bu tesisleri kullanacaksınız. Siz eskiteceksiniz, biz yapacağız. Sizden şampiyonlar çıkaracağız. Bu tesislerle Kahta'dan, Adıyaman'dan inşallah dünya şampiyonları çıkartacağız. Spor sizleri zihnen, bedenen diri tutacak. Bunun yanında okuyacağız, eğitim düzeyini ilerleteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Gençlerimizin gelişimi için her türlü imkanı hazırlamaya devam edeceğiz”

Kahta'ya gençlik merkezi açacaklarının müjdesini  de veren  Bakan Kasapoğlu, “Burada okullarımızdan birinin ilgili dersliklerini gençlik merkezine dönüştüreceğiz. Öğrencilerimiz, gençlerimiz, halkımız istifade edecek. Beklentimiz, kendinizi geliştirin. Sizlere kitap getirdik, siz isteyin, biz gönderelim. Bizler, bu ülkenin emanet edileceği vurgusuyla sizleri iyi yetiştireceğiz. Her türlü imkanı hazırlamaya devam edeceğiz. Vaktinizi boş geçirmeyeceksiniz. Sanal bağımlılıklar yerine kitap okuyacaksınız, spor yapacaksınız, sanatla uğraşacaksınız. İnşallah donanımlı bir şekilde yetişerek, milleti temsil etmek için çalışacaksınız" şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Kahta'da sentetik saha yapacaklarını, Kahtaspor'a 100 bin liralık destek vereceklerini ve 650 kişilik yurt inşa edeceklerini belirtti.

Bakan Kasapoğlu, amatör spor kulübü yöneticileriyle bir araya geldi

Adıyaman'da amatör spor kulüplerinin temsilcileriyle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Amatör spor kulüplerinin kendileri için önemli bir ortak olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, organizasyonda yer alan kişilerin fedakarca çalışan, bu işe kendisini vakfetmiş insanlar olduğuna dikkat çekti. 

Amatör kulüp örneğinin Türkiye'ye has olduğunu anlatan Bakan Kasapoğlu, "Bu birliğin örneğini hiçbir ülkede göremezsiniz. Ülkemiz genelinde ciddi şekilde örgütlenmiş, verimli iş birliği yapabileceğimiz bir teşkilatlanma. Özverili çalışmaları, iş birliğini güçlendirmeye itiyor" diye konuştu.

"Spor ülkesi haline geleceğiz"

Bakan Kasapoğlu, sporu tabana yayma hedefleri doğrultusunda yaptıkları tesislerin, devrim niteliğinde olduğunu belirtti.

Spor salonlarından stadyumlara kadar tesisleşme alanında ciddi yatırımlar yaptıklarını kaydeden Bakan Kasapoğlu, sözlerine şöyle tamamladı:

"Dünyanın en yeni, en kaliteli tesislerine sahibiz. Çok yeni, kaliteli tesislerimiz var ama öz eleştiri yapacak olursam, millet olarak bu tesisleri çok iyi derecede kullanmıyoruz. Herkesi spora yönlendireceğiz, özellikle de kadınları. Kadınlar; toplumun mimarı, yönlendiricisidir. Çocuklarını, eşlerini yönlendirecekler. Spor sadece futboldan da ibaret değil. Körling, paintball, basketbol, satranç, pek çok branş mevcut. Örneğin yüzme seferberliği başlattık. İlerleyen yıllarda bu önemli atılımların karşılığını alacağımıza inanıyorum. İnşallah farklı branşlarda da şampiyonlar çıkaracağız ve Spor ülkesi haline geleceğiz."