BAKAN KASAPOĞLU 83. BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU’NUN STARTINI VERDİ

27.12.2018
27.12.2018 Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen 83. Büyük Atatürk Koşusu, 1487 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Startını, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği yarışı; kadınlarda Elif Dağdelen, erkeklerde ise Ramazan Baştuğ kazandı.

‘’83 yılda en çok katılım sağlayan koşu’’ 

Bakan Kasapoğlu, start öncesi yaptığı açıklamada, bu yılki katılımın güzel bir tablo ortaya çıkardığını belirterek, "Genç, yaşlı demeden her yaştaki insanımızın bu yarışa katılması; sporun yaygınlaşması ve tabana yayılması adına sevindirici. Toplam 1487 sporcunun katıldığı bu seneki organizasyon, 83 yıldan bu yana en yüksek katılım sağlanan koşu olarak da kayıtlara geçti.  Söz konusu rakamları, gelecek yıllardaki koşularda inşallah hep birlikte yukarılara taşıyacağız" ifadelerini kullandı. 

‘’Spor kültürünü yaygınlaştırmayı el birliğiyle gerçekleştireceğiz’’

Bakan Kasapoğlu, tesisleşme noktasında Türkiye’nin önemli bir aşamaya geldiğini belirterek, “Ülkemizin her bölgesinde uluslararası standartlarda spor tesislerimiz yer alıyor. Gençlerimiz arasında spor kültürünü yaygınlaştırmayı ve sportif başarıları daha yükseklere taşımayı el birliğiyle gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayan ve Ankara Garı’nda sona eren 10,8 kilometrelik yarışı, kadınlarda Elif Dağdelen, erkeklerde ise Ramazan Baştuğ kazandı. Dereceye giren sporcular, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen törende ödüllerini aldı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Erdoğan Dulda için taziye mesajı 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 83. Büyük Atatürk Koşusu’nda hayatını kaybeden duayen sporcu Erdoğan Dulda için taziye mesajı yayımladı.

Koşuya 47. kez katılan 91 yaşındaki Erdoğan Dulda, yarış esnasında rahatsızlandı. Duayen sporcu,  kaldırıldığı hastanede vefat etti. 

Bakan Kasapoğlu  91 yaşındaki Erdoğan Dulda için taziye mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu, taziye mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Büyük Atatürk Koşusu'nda bir geleneği bozmayarak bizimle olan Türkiye'nin lisanslı en yaşlı atleti Erdoğan Dulda'yı kaybettik. Sporla geçen ömrünün ve heyecanının gençlere örnek olmasını dilediğim Erdoğan Dulda'ya Allah'tan rahmet, ailesine ve spor camiamıza baş sağlığı dilerim.”