GENÇ BADMİNTONCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

22.10.2018
22.10.2018 Bulgaristan'ın Peruştiçe şehrinde gerçekleştirilen 13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası'nda milliler, 6 altın ve 3'er gümüş ile bronz madalya elde etti. 19 Ekim'de başlayan ve 4 ülkenin katılım gösterdiği turnuvada milliler, takım halinde altın madalyanın sahibi oldu.

Ferdi müsabakalarda ay-yıldızlı sporcular, tek erkeklerde Hüseyin Koç'la, tek bayanlarda Ravza Bodur'la, çift erkeklerde Hüseyin Koç-Melih Yavuz, çift bayanlarda Başak Seven-Şevval Işık ve karışık çiftlerde ise Muhammet Atasoy-Ravza Bodur ikilileriyle altın madalya kazanmayı başardı.

Şampiyonada milliler, çift erkeklerde Arda Atan-Kerem Acu, çift bayanlarda Beyza Maden-Talya Gerçeker ve karışık çiftlerde Mustafa Tuncer-İremsu Çürük ikilileriyle gümüş madalya elde etti. Ayrıca, tek erkeklerde Kerem Acu ile karışık çiftlerde Mehmet Töremiş-Sümeyye Erkuş ve Melih Yavuz-Beyza Maden ikilileri bronz madalyanın sahibi oldu.

Bakan’dan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda Türkiye’ye 13 madalya kazandıran milli sporcular için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Genç sporcularımızın son yıllarda uluslararası spor organizasyonlarında elde ettiği başarılarda ciddi bir artış yaşanıyor. Bulgaristan’ın Perustiçe şehrinde düzenlenen 13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda milli sporcularımız toplamda 13 madalya kazanarak göğsümüzü kabarttı. Sporcularımızın gelecek organizasyonlarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tam. Uluslararası arenada ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşı'mızın dinletilmesinde emeği geçen herkese ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum."