BAKAN KASAPOĞLU’NDAN PARALİMPİK OKÇULARA KUTLAMA MESAJI

18.08.2018
18.08.2018 Çekya'nın Pilsen şehrinde düzenlenen 2018 Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası’nı Milli okçularımız, bir altın, iki gümüş ve bir bronz olmak üzere toplamda dört madalya ile bitirdi.

W1 Erkekler bireyselde Milli okçumuz Bahattin Hekimoğlu final atışında Çekyalı rakibi David Drahoninsky ile karşılaştı. Rakibini 137-127 yenen Hekimoğlu, altın madalyanın sahibi oldu.

Yine aynı kategoride Milli okçumuz Naci Yenier bronz için atış yaptı. Finlandiya’dan J.Pierre Antonios ile mücadele eden Yenier, rakibini 134-131 yenerek bronz madalya kazandı.

Klasik Yay Kadınlar Kategorisinde Milli okçumuz Merve Nur Eroğlu, altın madalya için mücadele etti. Polonyalı rakibi Milena Olszewska ile karşı karşıya gelen Eroğlu, maçtan 102-96 mağlup ayrılarak gümüş madalya kazandı.

Erdoğan Aygan, Taner Eren ve Bülent Korkmaz’dan oluşan Makaralı Yay Erkek Takımımız, şampiyonanın yedinci gününde final atışlarında İtalyan rakiplerine 226-219 mağlup olarak gümüş madalya kazanmıştı.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğu’ndan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Çekya’da düzenlenen Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası'nda madalya kazanan milli sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çekya'nın Pilsen şehrinde düzenlenen Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası'nda biri altın, ikisi gümüş ve biri bronz olmak üzere toplamda dört madalya kazanan milli sporcularımızı tebrik ediyorum. Milli sporcularımızın gelecekte daha büyük başarılar kazanacağına yürekten inanıyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”