FUTBOLUN EFSANELERİ ADIYAMAN'DA GENÇLERLE BULUŞTU

16.08.2018
16.08.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesinde hayata geçirilen “Futbolun Efsane İsimleri Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında gençlerle buluşmak üzere Adıyaman’a giden eski milli futbolculardan Ali Gültiken, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı ve Ergün Penbe, birinci gün etkinlikleri çerçevesinde, gençler ve amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile buluştular.

Panele katılan efsane futbolcular daha sonra Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ramazan Okan Özcan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ile birlikte şehir merkezinde yapılan yürüyüşe katıldılar. Yürüyüş boyunca esnaf ziyaretlerinde bulundular, vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Program kapsamında ayrıca, işitme engelli sporcularla bir araya geldiler ve Spor-Der yönetimini ziyaret ettiler.

Efsane futbolcular daha sonra Adıyaman’ın geçmişte büyük başarılara imza atmış master sporcularıyla bir araya geldiler. Bu güzel buluşmada masterlar, efsane futbolculara forma hediye etti.

Daha sonra yine proje kapsamında efsane futbolcular Adıyamanlı genç futbolseverlerle gösteri maçında ter döktüler. TPAO tesislerinde düzenlenen maçların ardından, başarı gösteren takımlar ile sporculara kupaları takdim edildi, çeşitli hediyeler verildi.

Adıyaman Valisi Nurullah Kalkancı, Ali Gültiken, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı ve Ergün Penbe’nin Adıyaman’a gelerek herkesi mutlu ettiğini belirterek, efsane futbolculara Nemrut Dağı’nda bulunan heykellerin sembollerinin bulunduğu çeşitli hediyeler verdi.