AZERBAYCANLI GENÇLER KAYSERİ'DE

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca yürütülen "Öz Yurtta Kardeş Eli" projesi çerçevesinde bir grup Azerbaycanlı öğrenci, Kayseri’de ziyaretlerde bulunuyor.

13 ŞUBAT 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Kayseri Gençlik Merkezi ile partner kuruluş Azerbaycan Binegedi Rayon İdman İdaresi arasında “Öz Yurtta Kardeş Eli” isimli gençlik değişimi projesinin 2. etabı Kayseri’de devam ediyor. 

Projenin ilk etabı 20-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de gerçekleştirilmişti. Ülkemizden ve kardeş ülke Azerbaycan’dan 13`er gencin (09-16 Şubat 2018) katıldığı program kapsamında gençler ‘iki devlet bir millet’ anlayışı çerçevesinde birbirlerini yakından tanıma imkânı buluyor. Ayrıca ortak kültür temalı çalıştaylar, sosyal içerikli ziyaretler ve tarihi-kültürel gezilerle birlikte bilgi birikimlerini geliştiriyorlar.

Program kapsamında şu ana kadar gençler Kayseri’de Milli Mücadele Müzesi, Selçuklu Müzesi, Kayseri Gençlik Merkezi, Ağırnas Kasabası Mimar Sinan Evi, Kayseri Şehitliği ve bir şehit ailemizi ziyaret ettiler. Programın kalan kısmında ise gençler, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlanacak. Gençler, son olarak Zihinsel Engelli Çocuklar Merkezi ile bir köy okuluna destek amaçlı ziyaretlerde bulunacaklar.