KYK GEZİLERİ KONYA VE ŞEB-İ ARUS İLE BAŞLIYOR

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun, gençlere tarih bilinci kazandırmak, kültürel ve manevi mekânları ziyaret ederek milletimizin ortak ruhunu yerinde yaşatmak amacıyla düzenlediği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin ilki 16 Aralık’ta Konya’da gerçekleştirilecek.

14 ARALIK 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) üniversiteli öğrencilere tarih bilinci kazandırmak, kültürel ve manevi mekânları ziyaret ederek milletimizin ortak ruhunu yerinde yaşatmak amacıyla düzenlediği “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin ilk programı 16 Aralık’ta Konya ziyareti ile başlayacak.

Ülkenin dört bir yanından gelen gençler hem Konya’yı gezip öğrenecek hem de birbirlerini tanıyarak gönül köprüleri kuracak, yeni arkadaşlar edinecek.

40 ilden yaklaşık 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek geziye katılacak öğrenciler, yurtlarda düzenlenen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere en fazla katılan ve daha önce geziye katılmamış öğrenciler arasından kura yoluyla belirlendi.

Konya gezisi kapsamında gençler Mevlana Müzesi başta olmak üzere Türk İslam sanatlarının özgün eserlerini yerinde görme fırsatı yakalayacak. KYK’lı gençler, 13. yüzyılda yaşamış, eserleri ve düşünceleri ile çağları aşan şair, düşünce adamı ve mutasavvıf Mevlana Celâleddin-i Rûmi’nin anıldığı ve bu yıl 744.’sü düzenlenecek olan Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri’ne de katılacak.