BAKAN OSMAN AŞKIN BAK TFMD ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) 32'ncisi düzenlenen "TFMD Yılın Basın Fotoğrafı 2017 Ödülleri" Ankara’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Toto Spor Fotoğrafı dalında dereceye giren üç foto muhabirine ödüllerini verdi.

1 KASIM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) düzenlediği, "TFMD Yılın Basın Fotoğrafı 2017 Ödülleri" sahiplerini buldu. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde (BYGEM) düzenlenen "TFMD Yılın Basın Fotoğrafı 2017 Ödülleri" törenine Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da katıldı. 

Bakan Osman Aşkın Bak törende Spor Toto Spor Fotoğrafı dalında birinci olan Sabah Gazetesi Foto Muhabiri Oğuz Yörük ile aynı kategoride ikinci ve üçüncü olan Anadolu Ajansı Foto Muhabirleri Ali Atmaca ve Salih Zeki Fazlıoğlu'na ödüllerini verdi.

Bakan Osman Aşkın Bak, ödül takdiminin ardından yaptığı konuşmada yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak spor medyamızı en önemli paydaşlarımızdan biri olarak görüyor ve onları her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Foto muhabiri arkadaşlarımız spor müsabakalarımızı en iyi şekilde görüntülemek ve haberleştirmek için ter döküyor. Kimi zaman bir kare yakalamak için büyük bir çaba gösteriyorlar. Yeri geldiğinde bir sporcudan daha çevik ve çabuk olmaları gerekiyor. Deyim yerindeyse onların da kendilerine göre antrenman şekilleri var. Yağmur çamur demeden o kareleri yakalamak için büyük çaba gösteriyor, Türk basınına hizmet ediyorlar. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bakanlık ve Spor Toto Teşkilatı olarak spor medyamızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Ödül Alan Gazetecilerin Fotoğrafını Çekti

Sekiz kategoride 29 fotoğraf ve 7 serinin ödüle layık görüldüğü gecede, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, fotoğraf makinesini eline alarak ödül verdiği gazetecilerin fotoğrafını da çekti. Bakan Bak, törende ödüle layık görülen foto muhabirlerinin meslek yaşamlarında başarılarının devamını diledi.