FUTBOLUN EFSANELERİ VAN’DA GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin beşinci programı Van’da gerçekleştirildi. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya geldi.

27 EKİM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan ve Adalet Bakanlığı ile birlikte yürütülen “Futbolun
Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin beşinci programı 26 Ekim’de Van M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi.
Efsane Futbolcular Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin program öncesinde Van İpekyolu Gençlik Merkezimizde gençlerle keyifli bir söyleşi yaptılar. Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali dinletisi ile devam eden programın ardından efsane Futbolcular, Van M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda yaklaşık 250 hükümlü ve tutuklu gencimizin katılımıyla bir gösteri maçı yaptı. Berabere sonuçlanan maç sonrası hükümlü ve tutuklu gençlerimiz unutamayacakları bir gün daha yaşamış oldular.

“Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi, ülkemizdeki ceza ve infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sunmayı amaçlıyor.

Projenin, 2017 yılının ilk programı 28 Temmuz’da Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, ikinci programı ise 18 Ağustos’ta Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, üçüncü programı ise 7 Eylül’de Şanlıurfa 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Dördüncü program ise 5 Ekim Perşembe günü Gaziantep L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlendi. Proje kapsamında 800 hükümlü ve tutuklu gence ulaşıldı.