MUTLULUK GÜLEN ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEDİR

‘’Merkezim Heryerde Yaz Oyunları istasyonları Etkinliği’’ kapsamında Kur’an eğitimi alan muhacir kardeşlerimize, gönüllü gençlerimiz ile beraber geleneksel oyunlar oynatıp onların günlerini renklendirmenin mutluluğla gönüllerimizi şenlendirdik.

30 TEMMUZ 2018
‘’Merkezim Heryerde Yaz Oyunları istasyonları Etkinliği’’ kapsamında Kur’an eğitimi alan muhacir kardeşlerimize,  gönüllü gençlerimiz ile beraber geleneksel  oyunlar oynatıp onların günlerini renklendirmenin mutluluğla gönüllerimizi şenlendirdik.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yenimahalle Gençlik Merkezi olarak ‘’Merkezim Heryerde Oyun İstasyonları Etkinliği’’ çerçevesinde liderler ve gönüllülerimiz ile geleneksel sokak oyunları, halat çekme, mendil kapmaca, mangala gibi oyunlarımızı Şehit Mehmet Çetin Orta Okulu’nda Yaz Kur’an Kursu Muhacir öğrenciler  ile beraber etkinliğimizi gerçekleştirdik.  İlk olarak oyun istasyonlarında halat çekme ile başlayan oyunlar mendil kapmaca, çuval yarışı ile devam etti.  

Oyun istasyonlarında gruplara ayrılan öğrencilerimizle yapılan yarışmalarda fetih grubu kazandı. Kazanan öğrencilerimiz kalem, şapka ve  rozet basılarak  ödüllendirildi.