ON BİNLERCE GENÇ, ANKARA ARENA'DA BULUŞACAK: ASIM'IN NESLİ AKİF'İN İZİNDE

Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Allah, bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” diye içten dua eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u on binlerce gencin katılımıyla Ankara’da anacak.

25 ARALIK 2013 / Nilüfer Gevenoğlu-Ankara
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNVİDEOSU

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Atasız Ati Olmaz’ projesi kapsamında ‘Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’ düzenleyecek. 27 Aralık 2013 Cuma günü saat 18.00’de Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan anma programına 14 ilden 10 bin genç katılacak. 

Toplumumuzda yer etmiş ecdadımızın günümüz gençliğine hatırlatılması amacıyla düzenlenen ‘Atasız Ati Olmaz’ projesi gençlerle buluşmaya devam ediyor. Proje kapsamında bu ay Milli Mücadelemizin şairi Mehmet Akif Ersoy anılacak. 27 Aralık 2013 Cuma günü düzenlenecek olan ‘Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile başlayacak. Konuşmaların bitiminde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edilecek. Program kapsamında ayrıca Bedirhan Gökçe’den şiir dinletisi, Ahmet Yenilmez tarafından hazırlanan Tiyatral Canlandırma ve Ertuğrul Erkişi ile Uğur Işılak’ın konserleri yer alacak.  

Türkiye’nin istiklal mücadelesinin sembol isimlerinden Mehmet Akif Ersoy için düzenlenecek olan programa devlet ricali ile Ankara, Bolu, Düzce, Nevşehir, Kayseri, Kastamonu, Kırşehir, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Aksaray, Çorum, Çankırı ve Karabük illerinden yaklaşık 10 bin genç katılacak.