KYK Satranç Turnuvasında Şampiyonlar Trabzon ve Samsun’dan

KYK 34. Satranç Turnuvası Türkiye Finali Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Finallere 81 ilden 51’i erkek, 43’ü kız olmak üzere 94 öğrenci katıldı. Kapanış ve ödül törenine Vali Yardımcısı Erhan Günay da katıldı.

14 NİSAN 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Çekişmeli geçen mücadeleler sonucunda kızlarda şampiyonluğu Trabzon’dan Ezgi Adanmış alırken, ikinciliği Artvin’den Emine Nursel Konal, üçüncülüğü de İzmir’den Cemre Erol aldı. 

Erkeklerde Samsun’dan Mehmet Latif Tum şampiyonluğa ulaşırken Bursa’dan Enver Yumrutaş ikinci, Ankara’dan Ahmet Arda Kestel de üçüncü oldu. 

Yarışma sonunda şampiyonlara tablet, ikincilere mermer satranç takımı, üçüncü ve dördüncülere satranç takımı, beşincilere taşınabilir güç kaynağı hediye edilirken katılan tüm öğrencilere de tişört, Afyonkarahisar hatırası porselen kupa, hediyelik lokum ve flash bellek hediye edildi. 
KYK Spor Turnuvaları başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınan gençlerin serbest zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak, spora olan ilgilerini artırmak ve öğrenciler arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla ülke genelinde sportif turnuvalar düzenliyor.

KYK’nın geleneksel spor turnuvaları kapsamında bu yıl futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç ve Geleneksel Türk Okçuluğu dallarında illerarası turnuvalar düzenlenecek. 

Futbol, Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi Turnuvalarında iller, yurtlar arasında yapılacak turnuva sonrası birinci gelen takım ile illerarası turnuvaya katılacak. 17-28 Nisan tarihleri arasında 8 ayrı grupta gerçekleştirilecek illerarası turnuva sonrasında grup birincileri Türkiye finallerinde şampiyonluk mücadelesi verecek. 

Grup elemeleri sonucu birinci gelen takımların katılımı ile Türkiye Finalleri 08-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Buna göre 31. kez düzenlenen KYK Basketbol Turnuvası Eskişehir’de, 32. kez düzenlenen Futbol Turnuvası Düzce’de, 31. kez düzenlenen Voleybol Turnuvası İstanbul’da, 22. kez düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası Bursa’da, Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışması ise 8-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Şehir gezilerinin de yapılacağı turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve takımlara çeşitli ödüller verilecek.