Nisan Ayında 46 ilde 56 Program

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, eğitim faaliyetlerine eğitim ediyor. Üniversiteli gençleri Türkiye'nin değerleri ve birikimiyle buluşturan KYK'da programlar Nisan ayında da hız kesmeyecek. 46 ilde 56 programın düzenleneceği Nisan ayında Mekteb-i Arifan Meydan-ı Aşıkan ve Dijital Çağın Kodları adı altında iki yeni program daha gençlerin beğenisine sunulacak.

3 NİSAN 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
Dijital Çağın Kodları 

Akademi Buluşmaları kapsamında düzenlecek Dijital Çağın Kodları Konferanslarında bilgisayar mühendisi ve Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilal Eren KYK’lı gençlerle bir araya gelerek dijital dünyada doğru bilgiye ulaşmak, dijital dünyada bilgi ahlakı, dijital dünyanın oluşturduğu sanal gerçeklikler, dijital dünyada gençlere yönelik kurulan tuzaklar gibi konuları masaya yatıracak. 
Dijital Çağın Kodları 17 Nisan’da Bolu’da, 24 Nisan’da da Yalova’da gerçekleştirilecek. 

Kutlu Doğum Haftası 

Nisan ayında idrak edilecek Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle KYK da Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile 16 ilde dev salon programlarına imza atacak. 

Bu kapsamda sanatçılar Dursun Ali Erzincanlı ve Mustafa Cihat 3 Nisan’da Sakarya’da, 4 Nisan’da Kocaeli’nde, 11 Nisan’da İzmir’de, 12 Nisan’da da Denizli’de KYK’lı gençlerle buluşacak. 

5 Nisan’da Balıkesir’de gerçekleştirilecek programda Seyfullah Kartal ve Mustafa Cihat, 6 Nisan’da Çanakkale’de gerçekleştirilecek programda Ömer Karaoğlu ve Seyfullah Kartal, 13 Nisan’da Burdur’da gerçekleştirilecek programda Seyfullah Kartal ve Mustafa Cihat, 17 Nisan’da Antalya’da gerçekleştirilecek programda Yrd. Doç. Dr. Yasin Pişkin ve Mustafa Cihat, 17 Nisan’da Mardin’deki programda Ömer Karaoğlu ve Cemalettin Tül, 17 Nisan’da Şanlıurfa’da düzenlenecek programda Seyfullah Kartal ve Fatih Koca, 18 Nisan’da Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek programda Seyfullah Kartal ve Mustafa Demirci, 19 Nisan’da Adana’da düzenlenecek programda Seyfullah Kartal ve Fatih Koca, 20 Nisan’da Kayseri’de düzenlenecek programda Seyfullah Kartal ve Fatih Koca, 21 Nisan’da Sivas’ta gerçekleştirilecek programda Cemalettin Tül ve Fatih Koca, 24 Nisan’da Trabzon’da düzenlenecek programda Dursun Ali Erzincanlı ve Ömer Karaoğlu, 25 Nisan’da Ankara’da gerçekleştirilecek programda da Dursun Ali Erzincanlı ve Fatih Koca KYK’lı gençlerle buluşacak. 

Hafta dolayısıyla ülke genelindeki tüm yurtlarda da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.  

Akademi Buluşmaları

Nisan ayında Akdemi Buluşmaları kapsamında birçok program gerçekleştirilecek. Yazar Selim Gündüzalp İnsan ve İnşa Seminerleri kapsamında 3 Nisan’da Adana’da, 4 Nisan’da Kilis’te, 19 Nisan’da Gaziantep’te, 24 Nisan’da Zonguldak’ta, 25 Nisan’da da Bartın’da KYK’lı gençlere hitap edecek.  
Eğitimci Gökhan Yücel Köklerden Geleceğe programıyla 5 Nisan’da Eskişehir’de, 19 Nisan’da Sinop’ta, 25 Nisan’da Nevşehir’de gençlerle buluşacak. 

Hattat Prof. Dr. Hüsrev Subaşı Medeniyetimizin Kültür ve Sanat Mirası programıyla 17 Nisan’da Yozgat’ta, 18 Nisan’da Çorum’da KYK’lı gençlere seslenecek.

Protokol uzmanı İhsan Ataöv, Gelecek ve Kariyer Planlaması programıyla 18 Nisan’da Karabük’te, Kişisel gelişim uzmanı Münir Arıkan da Gelecek Nasıl Bir insan Bekliyor programıyla 25 Nisan’da Tunceli’de, 26 Nisan’da da Hakkari’de, 27 Nisan’da da Şırnak’ta KYK’lı gençlerle buluşacak. 

Vefa Günleri

Yaptıkları, ürettikleri ve verdiği mesajlar ile yaşadığımız topraklara değer katan ve ebediyete göç eden şahsiyetlerin anıldığı “Vefa Günleri” kapsamında Nisan ayında 3 farklı program gerçekleştirilecek. Mütefekkir-yazar Cemil Meriç Yozgat’ta, mütefekkir-yazar Nurettin Topçu Erzurum’da, İslam alimi Elmalılı Hamdi Yazır Antalya’da, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal da İzmir’de anılacak.  

İslam Tarihi Sohbetleri

İslam Tarihi Sohbetleri kapsamında İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, kari Ali Tel ve sanatçı Necip Karakaya 3 Nisan’da Düzce’de, Ömer Döngeloğlu, Ali Tel ve sanatçı Mesut Şimşek’in katılımıyla 4 Nisan’da Karabük’te 5 Nisan’da Kastamonu’da, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve kari İshak Danış’ın katılımıyla 24 Nisan’da Erzincan’da, 25 Nisan’da da Erzurum’da gerçekleştirilecek.

Yeni Türkiye Yeni Gelecek

Yeni Türkiye Yeni Gelecek Konferansları çerçevesinde gazeteci-yazar İdris Kardaş 3 Nisan’da Ardahan’da, yine aynı tarihte Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt Kırklareli’nde, 4 Nisan’da Prof. Dr. Muharrem Kılıç Kars’ta, 5 Nisan’da Prof. Dr. Mustafa Orçan Iğdır’da, 6 Nisan’da gazeteci-yazar Mehmet Acet Ağrı’da, 7 Nisan’da Ahmet Kemal Bayram Muş’da, 10 Nisan’da gazeteci-yazar Hasan Öztürk Tokat’ta, 11 Nisan’da gazeteci-yazar Mehmet Acet Tunceli’de, 13 Nisan’da da Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sarıtürk Bitlis’te KYK’lı gençlerle buluşacak. 

Asırlardır Sönmeyen Kandiller

Tarihi sevdiren adam Yavuz Bahadıroğlu’nun eşsiz anlatımıyla birçok şehirde KYK’lı gençlerle buluşan ve gençlerin büyük beğenisini kazanan Asırlardır Sönmeyen Kandiller, 24 Nisan’da Yavuz Bahadıroğlu ve sunucu Cansu Canan Özgen’in katılımıyla İstanbul’da, 26 Nisan’da da Bartın’da gerçekleştirilecek.

Modern Zamanın Prangaları

Modern Zamanın Prangaları 4 Nisan’da Prof. Dr. Erol Göka’nın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilecek.  

Bil Evlat

15 Temmuz ihanetinin arka planının ele alındığı Bil Evlat programları kapsamında Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve sanatçı Esat Kabaklı 25 Nisan’da Konya’da gençlerle buluşacak. Programın sunuculuğunu ise Bahri Özüpek üstlenecek.  

Benim Tarihim

Tarihçi Talha Uğurluel ile Benim Tarihim 26 Nisan’da Hatay’da gençlerle buluşacak.