Tecrübe Paylaşımı Programı

12.07.2019
12.07.2019
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ve TİKA ile gençlerin yurt dışı bilgi, görgülerini geliştirmek ve ülkemizin tarihi ve kültürel birikiminin dünya üzerindeki izlerini yerinde görmelerini sağlamak amacıyla “Tecrübe Paylaşımı” programı hayata geçirildi.

KYK yurtlarında verilen kurs ve atölye gibi eğitim faaliyetlerine katılan; yaşlılar, engelliler, şehit ve şehit aileleri gibi Gönül Bağı etkinliklerine iştirak eden; akademik hayatlarında başarılı olan öğrenciler arasında yapılan eleme sonucunda 52 öğrenci  “Tecrübe Paylaşımı” programına katılmaya hak kazandı.

İlk Kafile Yola Çıktı

Tecrübe Paylaşımı programı çerçevesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümünde öğrenim gören ve Atakum Kız Öğrenci Yurdunda barınan Habibe Akkuş ve İlkadım Kız Öğrenci Yurdunda barınan Fatma Demirkol isimli öğrenciler Ürdün’e ulaştı. Sanat atölyelerine ziyarette bulunan öğrenci heyetine Ürdünlü ressamlar tarafından “Allah Türkiye’yi Korusun” isimli eser hediye edildi.

Arnavutluk, Bangladeş, Çad, Kosova, Gürcistan, Kırgızistan, Lübnan,  Makedonya, Mozambik, Namibya, Pakistan, Senegal, Somali, Ukrayna, Ürdün olmak üzere 15 ülkeyi kapsayan programda 52 öğrenci temmuz, ağustos ve eylül aylarında 7 günlük ziyarette bulunarak mesleki bilgi ve tecrübelerini geliştirecekler.