Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Ankara yurtlarında kalan gençler, Afrin operasyonuna ve Mehmetçik’e destek için bir araya geldi.

Tahsin Banguoğlu ve Hüseyin Gazi yurtlarında kalan üniversiteli gençler, Afrin operasyonuna katılan ve sınır boylarında nöbet tutan Mehmetçikler için Eymir Gölü’nde düzenlenen bisiklet turunda 11 kilometre pedal çevirdi.

“Zeytin Dalı Harekâtı”na destek vermek amacıyla Eymir Gölü’nde düzenlenen “Afrin Şehitlerine Saygı ve Mehmetçik’e Destek Turu”na, yağmur ve soğuk havaya rağmen gençler büyük ilgi gösterdi.

Ankara Tahsin Banguoğlu ve Hüseyin Gazi yurtlarında kalan gençlerin katıldığı bisiklet turunda, Afrin kırsalında yer alan teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu, operasyona katılan Mehmetçikler için dua edildi. 

Birlik ve beraberlik uğruna göreve hazır olduklarını belirten KYK’lı gençler, “Bugün askerimize destek olduğumuzu göstermek için elimizden geleni yapıyoruz, yeri gelince biz de yanlarına gitmeye hazırız” diye konuştu.