KYK Ormanları Büyümeye Devam Ediyor

KYK'nın 81 ilde oluşturduğu KYK Ormanları büyümeye devam ediyor. Çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlamak, ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmek amacıyla KYK’nın “Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla üç yıl önce başlattığı ağaç dikme geleneği bu yıl da devam etti.

4 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun 81 ilde oluşturduğu KYK Ormanları büyümeye devam ediyor.
 
Çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlamak, ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmek amacıyla KYK’nın “Her KYK’lı Bir Fidan” sloganıyla üç yıl önce başlattığı ağaç dikme geleneği bu yıl da devam etti. 

Üniversiteli gençlerin doğayla duygu bağlarını kurmak, iklim ve doğayı güçlendirmek ve ekolojik dengeyi korumak için her yıl yurtlara kaydolan öğrenci sayısı kadar fidanı toprakla buluşturuyor. 

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da fidan dikti

Bu çerçevede geçtiğimiz yıl 550.000 fidan diken KYK’lı gençler bu sene de 212.232 fidanı toprağa emanet etti. 

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği etkinliğe KYK Genel Müdürü Sinan Aksu da katıldı. Aksu, Ankara’da KYK’lı gençlerle birlikte fidan dikti. 

81 ilde saat eş zamanlı olarak saat 11.00’de başlayan etkinlikler için öğrenciler sabahın erken saatlerinden itibaren fidan dikme alanlarına gelmeye başladı. Toprağı kazıp fidanlarını diken öğrenciler etkinlikten duydukları mutluluğu dile getirdi. Fidan dikimi sonrasında birlikte yemek yiyen öğrenciler, diktikleri fidanlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. 

Proje çerçevesinde yurt bahçelerine de ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikildi.