Türk Fotoğrafının Ustası Ara Güler, KYK’lı Gençlerle Buluştu

KYK'nın, TRT ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve televizyon ekranlarından da yayınlanan “Yaşayan Hazineler” programı kapsamında Türkiye'de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilcisi olan Ara Güler KYK’lı gençlerle buluştu.

10 KASIM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, TRT ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve televizyon ekranlarından da yayınlanan “Yaşayan Hazineler” programı kapsamında Türkiye'de yaratıcı fotoğrafçılığın uluslararası alanda ün kazanmış en önemli temsilcisi olan Ara Güler KYK’lı gençlerle buluştu.

Fotoğraflarının büyük bir bölümü Fransa, ABD ve Almanya'da çeşitli müzelerde sergilenen ve dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısından biri olarak kabul edilen Ara Güler, İstanbul’da KYK’lı gençlerle bir araya geldi.

Recep Garip’in mihmandarlığında gerçekleştirilen sohbette gençler fotoğrafçılığa ve sanata dair akıllarına takılan soruları Güler’e sorma fırsatı yakaladı. 

Fotoğraflarının hikâyelerini gençlerle paylaşarak, fotoğrafçılığa başlamak isteyen gençlere tavsiyelerde bulunan usta sanatçı Ara Güler, “Sanat olmasına gerek yoktur fotoğrafın. Fotoğraf tarih olayıdır. Tarihi zapt ediyorsun. Bir makina ile tarihi durduruyorsun. Fotoğraf gerçekten koparılan gerçektir, tesadüfe düşmüş bir şey değildir. Dijital fotoğraf makinesi elinde olunca fotoğrafçı olunmaz, kültür sahibi olmak lazım” diye konuştu.