Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde 81 ildeki İl Müdürlükleri ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle 8-14 Ekim tarihlerinde düzenlenen Amatör Spor Haftası  büyük bir coşkuyla kutlandı.

Bakan Mehmet Kasapoğlu,  Amatör Spor Haftası kapsamında gençlere sporun bütün güzelliklerini sunduklarını belirterek, “Türkiye’nin bir spor ülkesi olarak geleceğe yürüyüşünde büyük bir role sahip olan  amatör sporun gelişimi adına önemli atılımlar gerçekleştiriyoruz. Sporun tabana yayılmasına, halkımızın, çocuklarımızın  ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasını hedefliyoruz. Bu amaç için de amatör spor kulüplerine her türlü desteği veriyor, geleceğin olimpiyat şampiyonlarının yetiştirilmesi için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gençleri ve çocukları spora özendiren ve sporu yaşamlarının ayrılmaz bir parçası haline getiren bütün projelere destek vermeye devam edeceklerini belirten Bakan Kasapoğlu, “Bu anlamda binlerce gencimizi sporun güzellikleriyle, fair play ruhuyla  buluşturan ‘Amatör Spor Haftası’nı büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.   Bu değerli organizasyonun ülke sporunun gelişimine büyük katkılar sunduğuna inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 Bakan Kasapoğlu, 2013 yılından bu yana her sene düzenlenen Amatör Spor  Haftası kapsamında etkinliklere katılan bütün sporseverlere şükranlarını sunduğunu  kaydetti.