BAKAN DR. MEHMET KASAPOĞLU ALMANYA'DA

18.01.2019
18.01.2019 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 24 Haziran seçimleri sonrası Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle yoluna devam etiğini belirterek, “Bu sistemin hepimiz için, özellikle de gençlerimiz için önemli bir imkan olduğunu görüyorum, düşünüyorum." diye konuştu.

Almanya'nın Köln kentinde yer alan Yunus Emre Enstitüsünde, Türk üniversiteli öğrencilerin oluşturduğu US Akademisyenler Platformu'nun organize ettiği programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor kulübü temsilcileri ve sporcularla buluştu.

Bakan Kasapoğlu burada gençlere hitaben, "Sizler, Türkiye'de her daim yanımızda değilseniz de gönlümüzdesiniz, aklımızdasınız. Bu anlamda fiziksel bir ayrılık olsa da gönüllerimiz bir arada. Bugün de fiziksel olarak burada olmamızın bir heyecanı var." diye konuştu.

Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Bakanlık olarak 24 Haziran seçimleri sonrası yeni bir yapılanmaya girdiklerini belirterek, "Ülkemiz yeni bir yönetim sistemiyle, yeni bir yönetim anlayışıyla devam ediyor. Ülkemizin yarınları, insanımızın ve gençlerimizin daha güçlü bir şekilde geleceğe yürümesi için yeni bir yönetim sistemiyle yola devam ediyoruz. Bu sistemin hepimiz için, özellikle de gençlerimiz için önemli bir imkan olduğunu görüyorum, düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Almanya’daki gençlerin gerek burayla gerekse Türkiye ile ilgili düşünce ve önerilerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Bizler bugün bu makamlardayız, yarın sizlere emanet edeceğiz. Sizlerin katkıları gerçekten ülkemizin geleceği, gençlerimizin, çocuklarımızın yarınları adına çok önemli." diye konuştu.

Gençlerin Bakan Kasapoğlu'na sorular yönelttiği toplantı, basına kapalı olarak devam etti.