BAKAN KASAPOĞLU: ''SADECE VOLEYBOL DEĞİL, SPOR HER YERDE OLACAK"

21.11.2018
21.11.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliğinde hayata geçirecekleri ‘Voleybol Her Yerde’ projesi ile volaybolun daha da yaygınlaşacağına işaret ederek, "Sadece voleybol her yerde olmayacak, spor her yerde olacak” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Voleybol Federasyonu arasında "Voleybol Her Yerde" projesinin protokolü imzalandı. TVF Başkent Voleybol Salonu'nda düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Voleybol Lisesi öğrencileri ve davetliler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, törende yaptığı konuşmada, imzalanan protokolle voleybolun daha da yaygınlaşacağını belirterek, "Okullarımızdaki salonlar, voleybol branşının hizmetine daha çok sunulacak. Bazı salonlar uygun değilse uygun hale getirilecek. Öğretmenlerimizle birlikte bu iş daha güzel noktalara ulaşacak" şeklinde konuştu.

“Siz gençlerden bu tesisleri gece gündüz doldurmanızı bekliyoruz”

Bakanlığın, ilçelerden beldelere kadar çok güzel tesisler yaptığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Siz gençlerden bu tesisleri gece gündüz doldurmanızı bekliyoruz”  dedi. Tesislerin gençler içinde olmadan anlam ifade etmediğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "İnternette vakit geçirmeyeceksiniz, sanal oyunlarla çok fazla oyalanmayacaksınız. Geleceksiniz spor yapacaksınız. Bu salonları eskiteceksiniz, bizler de yenisini yapacağız. Sadece voleybol her yerde olmayacak, spor her yerde olacak. Bizler, sizler için varız. İnşallah sizler de ülkemizi sportif başarılarınızla, zihinsel ve bedensel gelişiminizle çok güzel yerlere taşıyacaksınız" diyerek sözlerini tamamladı.

Selçuk: “Spor; bireylerin sağlıklı gelişmesine ve kültürel açılımlar sağlanmasına büyük katkı sağlıyor”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise konuşmasında, sporun, bireylerin sağlıklı gelişmesi, insani ilişkilerinin iyileşmesi, kültürel açılımlar sağlanması açısından büyük katkı sağladığını belirtti. Selçuk, "Biz insanın gelişimini hep üç açıdan ele alırız” diyen Bakan Selçuk, “Birincisi zihinsel, ikincisi duygusal, üçüncüsü de fiziksel.  Eğer çocuklarımızda, gençlerimizde bu üç gelişim alanı birlikte değerlendirilmezse o zaman yarım insan ortaya çıkıyor. Tam insanın ortaya çıkabilmesi için bu üç alan ile okullarımızda sporun büyük bir ivme ile geliştirilmesi gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ,  "Voleybol Her Yerde" Projesi işbirliği protokolünü imzaladı.