SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSE PROJESİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin bu haftaki programında Bitlis’ten İstanbul’a giden çocuklar, Beşiktaş ile Osmanlıspor arasında oynanan karşılaşmayı tribünden izlediler.

29 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor İle Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Perşembe günü İstanbul’da oynanan Beşiktaş – Osmanlıspor maçını tribünden izleme fırsatı buldular.

“Spor ile Hayata Gülümse” Projesi kapsamında Bitlis’ten İstanbul’a giden çocuklar ilk olarak İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettiler. Daha sonra da akşam oynanan Beşiktaş ile Osmanlıspor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasını tribünden izlediler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Spor İle Hayata Gülümse Projesi ile vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar, spor müsabakalarını izleme ve başarılı sporcularla tanışma imkânı buluyorlar. Proje ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor.