“ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER – AVRUPA” PROJESİ BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler – Avrupa” Projesi başladı. Bu yıl iki ayrı program halinde uygulanacak olan proje ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gençlerimiz ülkemizi ziyaret edecek.

14 KASIM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Avrupa’da yaşayan yabancı ve soydaş gençlerin ülkemizi, kültürümüzü, manevi değerlerimizi yakından tanıması ve ülkemizle kültürümüzle olan bağların güçlendirilmesinin amaçlandığı “Şehirler ve Kültürler – Avrupa” Projesi başladı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Şehirler ve Kültürler-Avrupa projesi, 6 günlük programlar şeklinde 13-18 ve 15-20 Kasım 2017 tarihleri arasında 2 ayrı program halinde uygulanacak. Bu yıl İstanbul, Çanakkale ve Bursa illerinde gerçekleştirilecek olan projeye Avusturya, Belçika, Almanya, Fransa gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 45 kadın ve 45 erkek olmak üzere toplam 90 soydaş gencimizin katılımı bekleniyor. 

Projede ilk kadın kafilesi İstanbul’a ulaşırken, ziyaretçiler 14-15 Kasım’da İstanbul, 16 Kasım’da Çanakkale, 17 Kasım’da ise Bursa’daki tarihi ve turistik mekânları gezecek. 

Katılımcıların konaklama, yeme içme, rehberlik, müze ve ören yeri giriş ücretleri ile ülke içi ve dışında ulaşım giderlerinin tamamı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak.