'ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER-YÖRELERİMİZ' PROJESİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi gençlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

12 EKİM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlerin tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımaları, buralarda yaşayan akranlarıyla tanışmaları ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlanması amacıyla 81 ilde uygulamaya konulan Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi sürüyor.

15 Eylül - 26 Kasım 2017 tarihleri arasında 81 ilde hayata geçirilen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesi ile gençlerimiz;  Osmanlı İmparataorluğu’nun ilk başkenti Bursa, tarihimizin dönüm noktası Çanakkale, Peygamberler şehri Şanlıurfa, yemyeşil doğasıyla Bolu, tarih ve kültür şehri Nevşehir ve Konya, yağmurun çaya dönüştüğü şehir Rize, saklı kent Halfeti, gece gerdanlık gündüz seyranlık Mardin ve ülkemizin sayamadığımız diğer, tarihi, doğal ve kültürel değerlerini muhafaza eden şehirler ve yörelerini keşfetmeye devam ediyorlar.  

Proje boyunca gençler, ilin tarihi ve kültürel mekânlarını, profesyonel rehberler eşliğinde ziyaret etme fırsatı bulurken, Huzurevi, Şehitlik Ziyareti, Engelsiz Yaşam Merkezi ziyaretleri ve gönüllülük uygulamalarına da katılıyor.

26 Kasım’a kadar sürmesi planlanan projede başvurular devam ederken, gençler projeye http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/BasvuruFormu.aspx linkinden başvurabilecek.