PROJE YÜRÜTÜCÜLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Gençlik Projeleri Destek Programı’nın 2016-II Genel Çağrı yürütücülerine yönelik olarak düzenlediği “Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı” Ankara’da geniş bir katılımla gerçekleştiriliyor.

10 EKİM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen projelerin etkin bir şekilde yürütülmesini, sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlarını sağlamaya yönelik olarak Proje ve Koordinasyon Genel 2014 yılından beri proje destek çağrısına çıkılmadan önce ve proje sonuçlarının ilan edilmesi sonrasında, bilgilendirme ve eğitim toplantıları gerçekleştiriliyor. 8 Ekim’de başlayan bilgilendirme ve eğitim toplantıları 12 Ekim’de sona erecek.

2016-II Genel Çağrı kapsamında projeleri desteklenen sivil toplum kuruluşları, gençlik grupları ve gençlik topluluklarına yönelik olarak Ankara Kızılcahamam’da yapılan toplantıda, bir yandan projelerin sağlıklı ve etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamaya yönelik bilgiler verilirken, diğer yandan da bütçe revizyonu ve sözleşmelerin imzalanmasına hazırlık işlemleri gerçekleştirilerek projelerin uygulanması amaçlanıyor.

Program Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci’nin açılış konuşması ile başladı. İbrahim Özekinci, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Bakanlıkça gençlik alanına verilen desteğin önemine dikkat çekti. Bugüne kadar 1.896 projeye 173 milyon TL destek verildiğini ifade eden Özekinci, 2017 yılı içinde açıklanan sonuçlar kapsamında 543 projeye 43 milyon 700 bin TL gibi önemli bir destek verildiğinin altını çizdi. Gençlik ve Spor Bakanlığının sivil toplum kuruluşları ile yakın çalışmaya verdiği önemini vurgulayan Özekinci, Gençlik Projeleri Destek Programının kamu ve sivil toplumun güzel bir işbirliği örneği olduğunu ifade etti.

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’da düzenlenen programda;

• GPDP Tanıtım ve Genel Bilgilendirme

• Bütçe Yönetimi ve Sözleşme Uygulamaları

• Harcama Süreçleri ve Raporlama

• GPDP Yazılım Uygulaması

• Görünürlük Standartları ve Etkin Sosyal Medya Yönetimi

Başlıklarında bilgilendirmeler gerçekleştirildi.