FUTBOLUN EFSANELERİ GAZİANTEP’TE GENÇ HÜKÜMLÜLERLE BULUŞTU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin dördüncü programı 5 Ekim’de Gaziantep’te gerçekleştirildi. Programda, Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin, genç hükümlülerle bir araya geldi.

9 EKİM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Adalet Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesinin dördüncü programı 5 Ekim’de Gaziantep L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi.

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor” projesi, ülkemizdeki ceza ve infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklu olan gençlerin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, gençlerin sosyalleşmesine ve sosyal rehabilitasyonuna katkı sunmayı amaçlıyor.

Projenin, 2017 yılının ilk programı 28 Temmuz’da Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, ikinci programı ise 18 Ağustos’ta Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, üçüncü programı ise 7 Eylül’de Şanlıurfa 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirildi. Dördüncü program ise 5 Ekim Perşembe günü Gaziantep L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlendi ve programa yaklaşık 250 hükümlü ve tutuklu genç katıldı.

Programda, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolculardan Ali Gültiken, Semih Yuvakuran, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin’in katımıyla, gençlerle soru cevap şeklinde bir panel düzenlendi. Avrasya Aşıklar Derneği Başkanı Aşık Zeki Erdali dinletisi ile devam eden program, efsane futbolcular ile gençler arasında oynanan gösteri maçı ile sona erdi.

Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor Projesi, Van (26 Ekim), Manisa (2 Kasım), Bursa (16 Kasım), Bolu (23 Kasım), Kahramanmaraş (30 Kasım), Ankara (14 Aralık) programları ile devam erecek.